Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2021, 13:20

New World - opcja transferu postaci na inny serwer priorytetem twórców

W niedawnym wpisie na Twitterze przedstawiciele ekipy Amazon Games zapewnili, że obecnie ich priorytetem jest poprawa sytuacji z serwerami New World, w tym dodanie możliwości przeniesienia postaci z jednego na drugi. Jest to odpowiedź na prośby graczy.

W SKRÓCIE
  1. Twórcy New World zapewnili, że wkrótce w tytule pojawi się możliwość przeniesienia postaci na inne serwery.
  2. Funkcja ma zadebiutować w przyszłym tygodniu.
  3. Ponadto deweloperzy opisali swoją walkę z problemem kolejek. Aby je usunąć, między innymi podwoili liczbę serwerów.

Premiera New World, która miała miejsce w ostatni wtorek, okazała się ogromnym sukcesem. Jak poinformowało studio Amazon Games, czyli twórcy tego MMORPG-a, pierwszego dnia ich dzieło zostało uruchomione przez ponad milion osób. Niestety, zaowocowało to kilkoma problemami. Wystarczy wspomnieć, że gracze byli zmuszeni stać w kilkugodzinnych kolejkach, by dostać się na serwery (o czym mogliście przeczytać chociażby w tekście Patryka „PefriX” Manelskiego). Twórcy tytułu niemal od razu wzięli się do naprawy tej sytuacji – podwoili liczbę serwerów i zwiększyli ich pojemność. Dla części graczy nie było to jednak wystarczające, gdyż brakuje im jeszcze jednej opcji. Chodzi o możliwość swobodnego przenoszenia swojej postaci między serwerami.

Dlaczego stanowi to tak duży problem? Odpowiedź jest bardzo prosta – obecnie decyzja o wyborze serwera podczas pierwszego logowania jest nieodwracalna i nie ma żadnej opcji, aby wspólnie pobawić się ze znajomym, który wybrał inny serwer. Na szczęście ekipa z Amazon Games nie pozostała głucha na uwagi społeczności i stara się rozwiązać również ten problemu, i to w trybie priorytetowym. Zgodnie z komunikatem wypuszczonym kilka godzin temu (jego pełną treść znajdziecie poniżej), opcja zmiany serwera w New World planowo ma pojawić się w przyszłym tygodniu. Twórcy dopuszczają jednak możliwość poślizgu, gdyż chcą ją dokładnie przetestować przed oficjalną implementacją. Dodatkowe szczegóły na ten temat mają zostać podane wkrótce.

Przypominamy, że New World jest dostępne wyłącznie na PC. Tytuł posiada pełną polską wersję językową (obejmującą napisy i dialogi).

  1. Oficjalna strona gry New World
  2. New World niepokoi tuż przed premierą
  3. New World – poradnik do gry

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej