Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2021, 09:49

Serwery New World oblężone, setki tysięcy osób w grze i w kolejkach

New World cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co rodzi również pewne problemy. Wielu graczy nie mogło dostać się na serwery.

W SKRÓCIE:
  • W szczytowym momencie tylko za pośrednictwem Steama New World uruchomiło ponad 700 tysięcy graczy.
  • W Europie w kolejkach czekało nawet ponad 400 tysięcy osób.
  • Twórcy chcą rozwiązać ten problem poprzez uruchomienie kolejnych serwerów.

Wczoraj doczekaliśmy się w końcu premiery wyczekiwanego MMO New World. Produkcja przyciągnęła tłumy graczy, co niestety przyniosło niemałe problemy twórcom. Już wczoraj, tuż po premierze słychać było zawiedzione głosy fanów, którzy nawet nie byli w stanie dostać się na serwery. Z czasem kłopoty nasiliły się.

Dziś wiemy już, że w szczytowym momencie tylko za pośrednictwem Steama grę miało uruchomionych ponad 700 tysięcy osób. Ten imponujący wynik przerósł oczekiwania twórców z Amazon Games, którzy desperacko otwierali kolejne serwery. Nie odmieniło to jednak sytuacji. Aktualnie na Steamie recenzje użytkowników są mieszane – tylko 48% z nich jest pozytywnych. Większość z negatywnych głosów odnosi się do problemów, jakie gra odnotowała w chwili debiutu.

Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę, jak wiele osób utknęło w kolejkach i nie było w stanie przetestować tytułu. Jak podaje serwis New World Status, w samej Europie w takiej sytuacji znalazło się w szczytowym momencie ponad 400 tysięcy osób. Niektórzy z tych graczy zmuszeni byli czekać nawet kilka godzin na dołączenie do gry. Wywołało to frustrację u wielu fanów, którzy swoimi wrażeniami i memami na temat problemów wymieniali się na Reddicie.

Serwery New World oblężone, setki tysięcy osób w grze i w kolejkach - ilustracja #1
Źródło: Reddit

Warto też wspomnieć, jak wielu graczy przyciągnęły do siebie niektóre z serwerów. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się dostępny w rejonie US West Valhalla, który skupia się na rozgrywce PvP. W szczytowym momencie w kolejce do niego czekało ponad 24 tysiące osób. Na szczęście sytuacja powoli się stabilizuje i coraz mniej serwerów boryka się z problemem przydługich kolejek.

Nadal jednak znaleźć możemy wyjątkowe przykłady, takie jak Utopia w rejonie APAC. W kolejce do tego serwera aktualnie znajduje się 5636 graczy. Przewidywany czas dołączenia do rozgrywki to zawrotne 62 godziny.

Na szczęście twórcy zapowiedzieli już na Twitterze, że będą kontynuować walkę z tymi problemami. Podstawowym sposobem ich rozwiązania będzie oczywiście dodawanie kolejnych serwerów, które odciążą te najbardziej oblegane. Deweloperzy umożliwili również graczom przeniesienie swoich postaci do innych światów bez żadnych opłat. Funkcja ta będzie aktywna przez najbliższe dwa tygodnie.

Serwery New World oblężone, setki tysięcy osób w grze i w kolejkach - ilustracja #2
Źródło: Twitter

Pozostaje mieć nadzieję, że w niedługim czasie gracze wreszcie zaczną swobodnie dołączać do rozgrywki w New World. Aktualnie lepiej jednak monitorować sytuację z serwerami. Ich listę z na bieżąco aktualizowanymi danymi dotyczącymi liczby graczy znajdziecie na New World Status.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Na GRYOnline.pl opublikował masę newsów, nieco recenzji oraz trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl oraz pełni funkcję młodszego specjalisty SEO. Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu; później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na nieistniejący już portal filmowy. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów, o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej