Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2013, 13:35

autor: Hed

Neverwinter otrzyma polską wersję językową – premiera latem 2013 roku

Neverwinter będzie zawierał pełną polską wersję językową – ogłosiła firma Perfect World Europe. Produkcja free-to-play studia Cryptic wystartuje na naszym rynku latem 2013 roku. Jutro rozpocznie się za to jej otwarta beta, do której dostęp będzie nieograniczony.

Neverwinter będzie po polsku – premiera latem. - Neverwinter otrzyma polską wersję językową – premiera latem 2013 roku - wiadomość - 2013-04-29
Neverwinter będzie po polsku – premiera latem.

Neverwinter, sieciowa gra akcji RPG od studia Cryptic, doczeka się polskiej wersji językowej dzięki firmie Perfect World Europe. Wydawca poinformował, że w pełni zlokalizowana produkcja, a więc zawierająca także dubbing, wystartuje w Polsce latem 2013 roku. Fani uniwersum Dungeons & Dragons mogą zacierać ręce – szykuje się nowa przygoda w klimatach fantasy, utrzymana w duchu kultowego Neverwinter Nights.

Decyzja o przetłumaczeniu gry na polski i inne języki wiąże się z chęcią rozszerzenia działalności o nowe rynki – czytamy w informacji prasowej przesłanej przez Perfect World Europe. Ta chińska firma specjalizująca się w grach MMO regularnie poszerza wpływy na Zachodzie. W przeszłości wydawca wypuścił między innymi grę Torchlight, a później kupił odpowiadające za nią studio Runic Games. Perfect World jest też właścicielem Cryptic Studios, czyli autorów Neverwinter.

Premiera Neverwinter jest coraz bliżej, ale zanim do niej dojdzie, trzeba przetestować grę. Studio Cryptic ruszy z otwartą betą już jutro – dostęp do niej otrzymają wszyscy zainteresowani bez żadnych ograniczeń. Wynika to zapewne z charakteru samej produkcji, która korzysta z modelu free-to-play, a wiec oferuje rozgrywkę za darmo, ale zawiera pewne mikropłatności. Zainteresowanych tematem odsyłamy do naszego tekstu o wrażeniach z zamkniętej bety.

Neverwinter otrzyma polską wersję językową – premiera latem 2013 roku - ilustracja #3Neverwinter to MMORPG osadzony w tytułowym mieście, znanym z uniwersum The Forgotten Realms. W grze wcielimy się w bohatera reprezentującego jedną z pięciu klas, aby walczyć z potworami w pięcioosobowych drużynach. Twórcy ze studia Cryptic chcą połączyć dynamiczny system walki z zasadami oraz charakterem Dungeons & Dragons. Nie bez znaczenia jest to, że produkcja będzie zawierała edytor The Foundry, który pozwoli kreować własne scenariusze.

  1. Beta gry Neverwinter - MMORPG w świecie Forgotten Realms
  2. Oficjalna strona gry Neverwinter