Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2013, 19:20

autor: Ender

Neverwinter doczeka się otwartych testów beta

Producenci darmowego MMORPG Neverwinter, którego akcja rozgrywa się w uniwersum Forgotten Realms, zapowiedzieli, że pod koniec tego miesiąca udostępniona zostanie otwarta beta wersja tytułu. Dodatkowo, w przyszłym tygodniu odbędą się kolejne weekendowe zamknięte testy gry, pozwalające na sprawdzenie nowego systemu profesji.

Pełna wersja gry oferować ma edytor, w którym stworzymy własne przygody i scenariusze - Neverwinter doczeka się otwartych testów beta - wiadomość - 2013-04-04
Pełna wersja gry oferować ma edytor, w którym stworzymy własne przygody i scenariusze

Producent działającego w modelu free-to-play MMORPG Neverwinter, amerykańskie studio Cryptic, zapowiedział, że 30 kwietnia rozpoczną się otwarte beta-testy gry. Beta zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym i nie będzie zawierała żadnych ograniczeń związanych z poziomami czy dostępnymi lokacjami. Na razie nie wiemy czy postacie stworzone w trakcie jej trwania przeniesiemy do ostatecznej wersji tytułu, która według zapewnień wydawcy powinna pojawić się jeszcze w tym roku. Osoby posiadające jeden z dwóch płatnych pakietów fundatorskich, gwarantujących szereg bonusów oraz wirtualnych przedmiotów w premierowej edycji Neverwinter, będą mogły zalogować się do bety trzy lub pięć dni wcześniej.

Deweloper wyraził również zadowolenie z dotychczasowych zamkniętych testów gry, które odbyły się w lutym i marcu tego roku. Były one na tyle owocne, że w ramach podziękowania dla ich uczestników zorganizowany zostanie jeszcze jeden dodatkowy weekend z betą, który rozpocznie się w piątek 12 kwietnia. Podobnie jak w przypadku poprzednich eventów tego typu, dostęp do gry otrzymają osoby, które wykupiły jeden ze wspomnianych już pakietów fundatora. Podczas trwających nieco ponad dwa dni testów, gracze mają po raz pierwszy w pełni skorzystać z systemu profesji. Co ważne, wszyscy ci, którzy bawili się już poprzednio z produkcją. mogą kontynuować przygodę ze stworzonym wówczas bohaterem. Z okazji opisywanych zapowiedzi, Crytpic opublikowało także zupełnie nowy trailer, wprowadzający w świat i mechanikę gry.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Beta gry Neverwinter - MMORPG w świecie Forgotten Realms