Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2015, 18:25

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Need for Speed zapowiedziany; seria ma wrócić na dobre tory [news zaktualizowany]

Firma Electronic Arts zapowiedziała grę Need for Speed, czyli kolejną odsłonę słynnej wyścigowej serii o tej samej nazwie. Tytuł zaoferować ma wszystkie najważniejsze elementy, za które fani niegdyś pokochali tę markę. Produkcja ukaże się jesienią bieżącego roku na PlayStation 4, Xboksie One i PC-tach.

UAKTUALNIENIE:

W sieci pojawiły się dodatkowe informacje dotyczącego zapowiedzianej gry. Twórcy zdradzili przede wszystkim, że będzie to reboot serii, która wróci do korzeni. W wywiadzie z Marcusem Nilssonem opublikowanym w serwisie Eurogamer wyjawiono, że otrzymamy wciągającą historię, która pchać ma zabawę do przodu. Sama rozgrywka, która odbywać będzie się w otwartym świecie, ma się skupiać na posiadanych samochodach, które uczynimy „swoimi”, modyfikując je, przerabiając i dopasowując pod siebie.

Zdradzono także, że w produkcji pojawi się znany już system AllDrive, odpowiadający za sieciowe i społecznościowe aspekty gry. Powróci on jednak w ulepszonej formie, oferując m.in. łatwiejszą możliwość zabawy ze znajomymi. Oprócz tego możemy liczyć na emocjonujące wyścigi, ale i nie tylko. Deweloperzy udostępnią także inne formy zabawy, w tym driftowanie.

Potwierdzono również, że projekt nie ukaże się na Xboksie 360 i PlayStation 3. Dzięki takiemu podejściu do sprawy, deweloperzy mogą bardziej skupić się na swojej pracy i wycisnąć z silnika więcej możliwości.

Co ciekawe, zwiastun, który obejrzycie powyżej, prezentuje ujęcia prosto z gry, które są reprezentatywne dla wszystkich platform sprzętowych.

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą firma Electronic Arts zapowiedziała kolejną odsłonę serii Need for Speed, zatytułowaną po prostu Need for Speed. Niestety nie zdradzono zbyt wielu szczegółów na jej temat. Obecnie wiemy, że tytuł ukaże się jesienią na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych. Produkcja tworzona jest przez studio Ghost Games, które jest odpowiedzialne za wydane w 2013 roku Need for Speed Rivals. Według przesłanej informacji prasowej, gra oferować ma najbardziej lubiane elementy serii, czyli: „ogromne możliwości modyfikacji, autentyczny klimat ulicznej kultury samochodowej, otwarty świat, nocne wyścigi i wciągającą fabułę”. Powyżej obejrzycie także pierwszy, krótki zwiastun produkcji, jednak pełny materiał zostanie pokazany dopiero 15 czerwca, w trakcie konferencji EA na targach E3.

Prezentacja nowego Need for Speeda odbędzie się na targach E3. - Need for Speed zapowiedziany; seria ma wrócić na dobre tory [news zaktualizowany] - wiadomość - 2015-05-21
Prezentacja nowego Need for Speeda odbędzie się na targach E3.
Need for Speed w skrócie:
  • Gatunek: gra wyścigowa
  • Deweloper: Ghost Games
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: jesień bieżącego roku

Zdradzono również, że podczas prac koncepcyjnych i programistycznych pomagali członkowie społeczności Speedhunters, dzięki czemu nowy Need for Speed ma być osadzony w „autentycznej kulturze samochodowej”. Niestety na ten moment to wszystko, co wiemy, więc nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie poczekać do E3, gdzie zostaną rozwiane wszystkie zagadki. Na koniec zamieszczam jeszcze dwa screeny oraz wypowiedź Marcusa Nilssona, producenta wykonawczego w studiu Ghost Games:

„Zamykając 20 lat historii serii i dając sobie dodatkowy rok na pracę, tworzymy grę, jakiej zawsze pragnęliśmy. Słuchamy głosu fanów i chcemy dać im coś, co ich porwie i wyzwoli wszystkie pokłady samochodowej i wyścigowej pasji”.

Need for Speed ukaże się jesienią bieżącego roku.