Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2015, 17:30

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Patch 1.03 do Wiedźmina 3 na PC już dostępny

Deweloperzy ze studia CD Projekt RED opublikowali kolejny patch do wydanego kilka dni temu Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Łatka wprowadza ze sobą sporo zmian dotyczących wydajności gry, a także dodaje nowe opcje graficzne.

Aktualizacja 1.03 przynosi ze sobą wiele poprawek, a także dodatkowe opcje graficzne. - Wiedźmin 3: Dziki Gon - patch 1.03 już dostępny na PC - wiadomość - 2015-05-21
Aktualizacja 1.03 przynosi ze sobą wiele poprawek, a także dodatkowe opcje graficzne.

Choć Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował w miniony wtorek, produkcja doczekała się już kilku aktualizacji. Dzisiaj pojawiła się następna, oznaczona numerem 1.03. Z informacji ujawnionych przez deweloperów ze studia CD Projekt RED wynika, że łatka poprawia przede wszystkim ogólną stabilność gry oraz jej wydajność w trakcie rozgrywki i wyświetlania przerywników filmowych. Poza tym patch przyniósł ze sobą dodatkowe opcje graficzne, z których mogą skorzystać posiadacze pecetów – na przykład anizotropowe próbkowanie tekstur na ustawieniach ultra zostało wzmocnione do poziomu 16x, a funkcja wyostrzania otrzymała trzy poziomy (wyłączone, niski oraz wysoki). Oczywiście poprawiono też kilka błędów, w tym m.in. ten umożliwiający strzelanie z kuszy do przyjaznych postaci niezależnych oraz problem związany z regeneracja wytrzymałości podczas biegu. Pełną listę zmian znajdziecie poniżej.

Aktualizacja 1.03 do małych nie należy – plik z łatką waży bowiem 640 MB. Można go pobrać automatycznie korzystając z platformy GOG Galaxy, ale musicie uzbroić się w cierpliwość – wygląda na to, że serwery są przeciążone i transfer jest bardzo niski. Sam patch dostępny jest na razie tylko na komputerach – wersja konsolowa jest przygotowywana i powinna zostać opublikowana wkrótce.

Łatka 1.03 – pełna lista poprawek i zmian:

 1. Poprawia stabilność gry w trakcie rozgrywki oraz w panelach sterowania
 2. Poprawia wydajność, głównie podczas rozgrywki oraz w przerywnikach filmowych
 3. Naprawia błędy z doczytywaniem roślinności, które mogą występować po zmianie parametru gęstości roślinności
 4. Poprawia wydajność funkcji Nvidia Hairworks
 5. Wzmacnia anizotropowe próbkowanie tekstur do poziomu 16x na ustawieniach Ultra
 6. Ustawienia funkcji wyostrzania posiadają teraz trzy poziomy (Wyłączone/Niski/Wysoki)
 7. Ślady krwi wyświetlają się prawidłowo po zabiciu przeciwników w wodzie
 8. Poprawiony błąd umożliwiający strzelanie z kuszy do przyjaznych NPC-ów
 9. Poprawiona obsługa menu
 10. Poprawiony błąd z regeneracją wytrzymałości podczas biegu
 11. Poprawiony błąd z blokowaniem się kursora podczas przesuwania mapy
 12. Usprawniono obsługę mapy świata
 13. Poprawiona responsywność klawiszy podczas sterowania klawiaturą
 14. Poprawione brakujące tłumaczenia w panelach interfejsu
 15. Poprawiony błąd podczas wyboru opcji dialogowych
 16. Przywrócenie Rostana Muggsa
 17. Pomniejsze poprawki w grafice

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest kolejną odsłoną cyklu traktującego o przygodach Geralta z Rivii. W przeciwieństwie do wcześniejszych części serii, stworzona przez deweloperów ze studia CD Projekt RED gra w znacznie większym stopniu bazuje na książkowym pierwowzorze. Tym razem gracze mogą też swobodnie zwiedzać duży świat. Tytuł miał swoją premierę w miniony wtorek, 19 maja, i jest dostępny na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.