Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2016, 11:59

autor: Adrian Werner

Następna gra z cyklu Metro zadebiutuje w przyszłym roku [aktualizacja: jednak poczekamy dłużej]

Informacje o kolejnej grze z serii Metro ujawniono na oficjalnej stronie anglojęzycznego wydania powieści Metro 2035. Wynikało z nich, że produkcja ukaże się w przyszłym roku, ale wydawca cyklu, czyli firma Deep Silver, ostudził emocje, zapowiadając, że w 2017 roku nie zobaczymy nowe tytułu z tej marki.

Aktualizacja: Głos w sprawie zajęła firma Deep Silver, czyli wydawca serii Metro. Na oficjalnym profilu marki w serwisie Facebook pojawiło się oświadczenie, w którym poinformowano, że w planach jest dalsze rozwijanie cyklu, ale doniesienia o planowanej na 2017 rok premierze nie są prawdziwe.

Wygląda więc na to, że kolejna odsłona serii Metro prawdopodobnie znajduje się w produkcji, ale poczekamy na nią dłużej niż to wynikało z wcześniejszych doniesień.

Kilka tygodni temu studio 4A Games zapowiedziało swój pierwszy projekt opracowywany z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Wielu graczy domyślało się wtedy, że nie jest to jedyna produkcja, nad którą pracuje ten zespół. Okazuje się, że najpewniej mieli rację, gdyż właśnie dowiedzieliśmy się, że w planach jest kolejna odsłona cyklu Metro.

Metro 2035 zakończyło powieściową serię Dmitrija Głuchowskiego, ale uniwersum będzie dalej rozwijane w grach. - Następna gra z cyklu Metro zadebiutuje w przyszłym roku [aktualizacja: jednak poczekamy dłużej] - wiadomość - 2016-11-10
Metro 2035 zakończyło powieściową serię Dmitrija Głuchowskiego, ale uniwersum będzie dalej rozwijane w grach.

Źródłem tych doniesień jest oficjalna strona nadchodzącego anglojęzycznego wydania powieści Metro 2035 autorstwa Dmitrija Głuchowskiego. Możemy tam znaleźć krótką historię rozwoju marki w różnych mediach. Na samym końcu kalendarium umieszczono sekcję, w której poinformowano, że w przyszłym roku ukaże się nowa gra osadzona w tym uniwersum.

Na stronie nie znajdziemy niestety zbyt wielu dodatkowych informacji. Nie podano nawet tytułu gry. Wiadomo jedynie, że będzie ona kontynuowała rozwój fabularny uniwersum od miejsca, w którym zakończyło go Metro 2035.

Nie podano deweloperów gry, ale mało prawdopodobne wydaje się, żeby nie było to 4A Games. Po zapowiedzi korzystającego z technologii VR projektu ARKTIKA.1 zespół poinformował, że pracuje również nad drugą produkcją, będącą klasycznym tytułem przeznaczonym na pecety i konsole. Obiecano wtedy także, że ta nieujawniona jeszcze pozycja zadowoli fanów studia. Nowe Metro wydaje się więc oczywistym kandydatem.

Przypomnijmy, że aktualnie w skład serii wchodzą dwie gry – wydane w 2010 roku Metro 2033 oraz wypuszczone trzy lata później Metro: Last Light. W 2014 roku obie produkcje otrzymały remastery zatytułowane Metro 2033 Redux i Metro: Last Light Redux.

Anglojęzyczna wersja powieści Metro 2035 ukaże się dopiero 10 grudnia tego roku. Natomiast polscy czytelnicy otrzymali swoje wydanie znacznie wcześniej. Książka trafiła bowiem do naszych księgarni w listopadzie zeszłego roku, nakładem wydawnictwa Insignis.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Anglojęzyczna strona powieści Metro 2035
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Metro Exodus

Metro Exodus