Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2016, 11:59

autor: Adrian Werner

Następna gra z cyklu Metro zadebiutuje w przyszłym roku [aktualizacja: jednak poczekamy dłużej]

Informacje o kolejnej grze z serii Metro ujawniono na oficjalnej stronie anglojęzycznego wydania powieści Metro 2035. Wynikało z nich, że produkcja ukaże się w przyszłym roku, ale wydawca cyklu, czyli firma Deep Silver, ostudził emocje, zapowiadając, że w 2017 roku nie zobaczymy nowe tytułu z tej marki.

Aktualizacja: Głos w sprawie zajęła firma Deep Silver, czyli wydawca serii Metro. Na oficjalnym profilu marki w serwisie Facebook pojawiło się oświadczenie, w którym poinformowano, że w planach jest dalsze rozwijanie cyklu, ale doniesienia o planowanej na 2017 rok premierze nie są prawdziwe.

Wygląda więc na to, że kolejna odsłona serii Metro prawdopodobnie znajduje się w produkcji, ale poczekamy na nią dłużej niż to wynikało z wcześniejszych doniesień.

Kilka tygodni temu studio 4A Games zapowiedziało swój pierwszy projekt opracowywany z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Wielu graczy domyślało się wtedy, że nie jest to jedyna produkcja, nad którą pracuje ten zespół. Okazuje się, że najpewniej mieli rację, gdyż właśnie dowiedzieliśmy się, że w planach jest kolejna odsłona cyklu Metro.

Metro 2035 zakończyło powieściową serię Dmitrija Głuchowskiego, ale uniwersum będzie dalej rozwijane w grach. - Następna gra z cyklu Metro zadebiutuje w przyszłym roku [aktualizacja: jednak poczekamy dłużej] - wiadomość - 2016-11-10
Metro 2035 zakończyło powieściową serię Dmitrija Głuchowskiego, ale uniwersum będzie dalej rozwijane w grach.

Źródłem tych doniesień jest oficjalna strona nadchodzącego anglojęzycznego wydania powieści Metro 2035 autorstwa Dmitrija Głuchowskiego. Możemy tam znaleźć krótką historię rozwoju marki w różnych mediach. Na samym końcu kalendarium umieszczono sekcję, w której poinformowano, że w przyszłym roku ukaże się nowa gra osadzona w tym uniwersum.

Na stronie nie znajdziemy niestety zbyt wielu dodatkowych informacji. Nie podano nawet tytułu gry. Wiadomo jedynie, że będzie ona kontynuowała rozwój fabularny uniwersum od miejsca, w którym zakończyło go Metro 2035.

Nie podano deweloperów gry, ale mało prawdopodobne wydaje się, żeby nie było to 4A Games. Po zapowiedzi korzystającego z technologii VR projektu ARKTIKA.1 zespół poinformował, że pracuje również nad drugą produkcją, będącą klasycznym tytułem przeznaczonym na pecety i konsole. Obiecano wtedy także, że ta nieujawniona jeszcze pozycja zadowoli fanów studia. Nowe Metro wydaje się więc oczywistym kandydatem.

Przypomnijmy, że aktualnie w skład serii wchodzą dwie gry – wydane w 2010 roku Metro 2033 oraz wypuszczone trzy lata później Metro: Last Light. W 2014 roku obie produkcje otrzymały remastery zatytułowane Metro 2033 Redux i Metro: Last Light Redux.

Anglojęzyczna wersja powieści Metro 2035 ukaże się dopiero 10 grudnia tego roku. Natomiast polscy czytelnicy otrzymali swoje wydanie znacznie wcześniej. Książka trafiła bowiem do naszych księgarni w listopadzie zeszłego roku, nakładem wydawnictwa Insignis.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Anglojęzyczna strona powieści Metro 2035