Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2017, 11:17

Najpopularniejsze zwiastuny gier 2017 roku na YouTube

Serwis YouTube udostępnił listę najpopularniejszych zwiastunów gier tego roku. Czołowe pozycje zajęły filmiki z takich produkcji jak Clash of Clans, Call of Duty: WWII, Star Wars Battlefront 2 czy Destiny 2.

Nawet Call of Duty: WWII nie dało rady mobilnemu Clash of Clans. - Najpopularniejsze zwiastuny gier 2017 roku na YouTube - wiadomość - 2017-12-07
Nawet Call of Duty: WWII nie dało rady mobilnemu Clash of Clans.

Końcówka roku to okres podsumowań. Pracownicy serwisu YouTube postanowili dochować tradycji i udostępnili zestawienie najpopularniejszych zwiastunów 2017 r. związanych z grami.

1. Clash of Clans: Hog Rider 360 (57,7 mln wyświetleń)

Na pierwszym miejscu znalazł się zwiastun Hog Rider 360° z mobilnej gry Clash of Clans. Na korzyść tego filmiku CG zadziałała nie tylko popularność samej marki, ale również fakt, że autorzy wykazali się sporą pomysłowością. Materiał ukazuje bowiem wydarzenia z oczu bohatera pędzącego na grzbiecie prosiaka i widz ma pełną kontrolę nad tym, gdzie jeździec skieruje swój wzrok. Całość świetnie sprawdza się zwłaszcza podczas oglądania z goglami VR.

2. Call of Duty: WWII Reveal Trailer (22,1 mln wyświetleń)

Pozycja numer dwa nie jest zaskoczeniem. Na miejscu tym znalazł się bowiem pierwszy zwiastun Call of Duty: WWII. Filmik z przytupem ogłosił wyczekiwany powrót marki do realiów II wojny światowej, więc nic dziwnego, że spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.

3. Despicable Me: Minion Rush - Google Play Trailer (20,4 mln wyświetleń)

Ostatnie miejsce na podium zajął zwiastun kolejnej gry mobilnej w postaci Despicable Me: Minion Rush. Jest to zręcznościówka typu endless runner, bazująca na licencji filmowej serii znanej u nas pod tytułem Jak ukraść Księżyc. Jak widać, minionki rządzą także na YouTube.

4. Star Wars Battlefront 2: Official Gameplay Trailer (14,6 mln wyświetleń)

Na kolejnej pozycji znalazł się pierwszy zwiastun Star Wars Battlefront 2. Filmik ukazał się na krótko przed targami E3 i wtedy gra budziła wiele pozytywnych emocji. Cały ten entuzjazm wyparował po premierze za sprawą agresywnego systemu mikropłatności i kontrowersji związanych z loot boksami.

5. Minecraft: Better Together Update is now live! (14,4 mln wyświetleń)

Pierwszą piątkę zamyka zwiastun aktualizacji Better Together do gry Minecraft, pozwalającej na wspólną zabawę posiadaczom różnych platform sprzętowych.

6. Destiny 2 – “Rally the Troops” Worldwide Reveal Trailer (12,9 mln wyświetleń)

Oczko niżej znalazł się pierwszy zwiastun Destiny 2. To filmik CG i nie zawiera żadnych fragmentów rozgrywki, ale jak widać nie zaszkodziło to jego popularności. W sukcesie na pewno pomógł fakt, że materiał był autentycznie zabawny, a do tego kilka dni przed jego debiutem potwierdzono, że projekt ukaże się także na PC.

7. Halo Wars 2 War of Wits: The Sale (11,2 mln wyświetleń)

Kolejną pozycję zajęła reklama RTS-a Halo Wars 2 zatytułowana War of Wits: The Sale, w której obcy z frakcji Banished próbuje sprzedać używany samochód dowódcy sił ludzkości. Sama produkcja nie okazała się wielkim przebojem, ale filmik jest tak zabawny, że obejrzało go wiele osób kompletnie niezainteresowanych samą grą.

8. GTA Online: Smuggler's Run Trailer (10,8 mln wyświetleń)

Na miejscu numer osiem znalazł się zwiastun darmowego dodatku Smuggler's Run do GTA Online, który pozwala na zabawę w przemytników i wprowadza tryb rozgrywki typu battle royale.

9. The Avengers Project (8,7 mln wyświetleń)

Dużą popularnością cieszył się także teaser nienazwanego jeszcze projektu związanego z tytułową grupą superbohaterów, który powstaje wspólnymi siłami studia Crystal Dynamics (znanego z serii Tomb Raider) oraz zespołu Eidos-Montréal (Deus Ex).

10. PES 2017 Mobile Launch Trailer (8,5 mln wyświetleń)

Zestawienie zamyka zwiastun przygotowany na premierę mobilnej odsłony popularnego cyklu piłkarskiego firmy Konami.