Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 grudnia 2017, 11:31

Wojna płci, Redwood - weekendowe premiery filmowe

Filmowe premiery w najbliższy weekend wypełnią wielu z Was oczekiwanie na nowe Gwiezdne wojny. Zadanie to spadło na sportowo-biograficzny komediodramat Wojna płci z Emmą Stone oraz niezależny, kręcony w Polsce amerykański horror Redwood.

Wojna płci

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Reżyserski duet odpowiedzialny za bardzo udane, pomysłowe „małe filmy o gadaniu” – Małą Miss i Ruby Sparks – zapraszają na biograficzno-historyczno-sportowy komediodramat o pewnym ważnym wydarzeniu sprzed lat. Bobby Riggs to trzykrotny zwycięzca Wimbledonu, który nudzi się na tenisowej emeryturze. W tym samym czasie do głosu dochodzą kobiety domagając się finansowego równouprawnienia – jedna z nich, mega gwiazda kobiecego tenisa Billie Jean King, została wyzwana przez przebrzmiałego gwiazdora na pojedynek. Walka płci miała udowodnić ostatecznie kto jest lepszy – kobiety czy mężczyźni? Film stawia na aktorski pojedynek i realizuje to wszystko w formie filmu (o dziwo) drogi, choć krytycy kręcą nosem na zbyt daleko posuniętą błazenadę Carella i za mało poważnych, równouprawnieniowych treści.

  1. Reżyseria: Valerie Faris i Jonathan Dayton
  2. Tytuł oryginalny: Battle of the Sexes
  3. Grają: Emma Stone, Steve Carell, Sarah Silverman, Bill Pullman

Redwood

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Przed świętami ciężko wypromować horror, ale niektórzy podejmują taką próbę. Film Redwood tak naprawdę nie wyróżnia się niczym szczególnym. Twórcy są nieznani, aktorzy raczej z tych offowych, tematyka standardowa (wampiry). Ona i on jadą do lasu na wycieczkę, ale znajdują tam dużo więcej niż relaksujące chwile na łonie natury. Mimo wszystko Redwood jednak może zaciekawić – internetowe głosy z zagranicy mówią, że fajny jest punkt wyjścia (chłopak ma białaczkę), a film może pochwalić się dobrze zrobionymi potworami, mimo niskiego budżetu. No i na dodatek są tu elementy komediowe, a amerykański las został zagrany przez nasze Sudety. Może więc warto?

  1. Reżyseria: Tom Patton
  2. Grają: Mike Beckingham, Tatjana Nardone, Nicholas Brendon

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. 24 godziny po śmierci (płatny zabójca ma ostatnie 24 godziny życia, by dopaść swój cel; gra Ethan Hawke),
  2. Reakcja łańcuchowa (Marta i Adam planują ślub, ale informacja o zaginięciu byłej dziewczyny Adama staje się medialna i nakręca niemożliwą do powstrzymania reakcję łańcuchową),
  3. Przy Planty 7/9 (film dokumentalny o pogromie Żydów z Kielcach).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.