Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 kwietnia 2015, 21:00

autor: Pirlond

Najlepsze żarty na prima aprillis - granie pod wodą od Sony, nowy tryb w League of Legends i inne

Zebraliśmy dla Was najciekawsze dzisiejsze żarty. Z okazji prima aprilis dowiedzieliśmy się m.in. o nowej technologii Sony, dodatkowym trybie rozgrywki w League of Legends, kolejnej odsłonie serii Ace Attorney i wielu innych.

1 kwietnia to bardzo specyficzny dzień. W prima aprilis wielu deweloperów i wydawców przygotowuje różnego rodzaju mniej lub bardziej udane żarty związane z grami. Jak co roku postanowiliśmy zebrać dla was kilka najciekawszych dowcipów w jednym miejscu. Warto przy tym zaznaczyć, że wiadomość ta będzie ciągle aktualizowana o nowe żarty przez cały dzień.

Dying Light

Zgodnie z obietnicą, na najbliższe 24 godziny w Dying Light odblokowano nadnaturalne zdolności, z których może skorzystać postać gracza. Szerzej pisaliśmy o tym wczoraj.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Przedstawiciele studia CD Projekt RED ujawnili szczegóły dotyczące pierwszego dodatku DLC do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Rozszerzenie zawierać ma zestaw fryzur dla Geralta z Rivii. A konkretnie trzy: niebieską ostrygę, filmową lagunę oraz potop (silnie inspirowany czupryną innego znanego bohatera polskiej literatury).

Która fryzura Geralta podoba wam się najbardziej? - Najlepsze żarty na prima aprillis - granie pod wodą od Sony, nowy tryb w League of Legends i inne - wiadomość - 2015-04-01
Która fryzura Geralta podoba wam się najbardziej?

PlayStation Flow

Firma Sony zaprezentowała nową technologię, która ma współpracować z jej konsolami. PlayStation Flow – bo tak ma się nazywać – powinno spodobać się szczególnie miłośnikom pływania. Umożliwia ono bowiem odgrywanie sekwencji podwodnych w grach – na przykład w The Last of Us – na basenie. Jeśli więc w jakiejś produkcji nasza postać będzie musiała się zanurzyć, będziemy mogli wzmocnić wrażenia z zabawy samemu wskakując do wody. No dobrze, ale jak to działa?

Zestaw składać ma się ze specjalnych gogli, czujników i suszarki. Te pierwsze pozwolą nam połączyć się – za pomocą technologii Bluetooth – z konsolą PlayStation 4. Dzięki nim będziemy mogli obserwować aktualną rozgrywkę. Z kolei zakładane na uda i bicepsy czujniki śledzić mają ruchy użytkownika pod wodą. A te będą przekładane – za pomocą funkcji gry zdalnej – na działania głównego bohatera. Uzupełnieniem pakietu jest suszarka, która wysuszy nas po kąpieli.

Data premiery PlayStation Flow nie jest znana, ale poniżej znajdziecie prezentujący nową technologię filmik:

League of Legends

Podobnie jak rok temu, z okazji 1 kwietnia studio Riot Games przygotowało nowy tryb rozgrywki w League of Legends – New Ultra Rapid Fire. Bazuje on na pomyśle sprzed dwunastu miesięcy, tym razem jednak zamiast znacząco przyspieszyć rozgrywkę, deweloperzy zdecydowali się ją spowolnić. Na tyle, że postacie poruszają się ponad dwukrotnie wolniej, zaś czas ładowania podstawowych ciosów jest dwa razy dłuższy niż dotychczas.

Pac-Man na mapach Google

Firma Google znana jest z ciekawych i niestandardowych projektów primaaprilisowych. Tym razem koncern zamienił swoją flagową aplikację z mapami… w Pac-Mana. Zjadanie żółtych kropek na ulicach miast? Proszę bardzo – wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk w oknie programu.

The Great Ace Attorney

Przedstawiciele Capcomu zapowiedzieli nową odsłonę swojej prawniczej przygodówki znanej z przenośnych konsol Nintendo. W The Great Ace Attorney miejsce młodego i wziętego adwokata Phoenixa Wrighta zajmie jedna… pies-detektyw. Akcja gry osadzona ma zostać w Londynie, zaś sama produkcja ma się ukazać 9 lipca na 3DS-ie. Opublikowano też krótki zwiastun tytułu, który znajdziecie poniżej:

You Are The Winner

Znane m.in. z odświeżonej wersji DuckTales oraz Transformers: Rise of the Dark Spark studio WayForward zaprezentowało nową platformówkę – You Are The Winner. Głównym bohaterem gry będzie Gunster Megaboom, najemnik z 37 wieku, który zostaje wysłany w przeszłość z misją uratowania świata przed zbliżającą się apokalipsą. Jak nietrudno się domyślić, protagonista jest miłośnikiem broni wszelakiej, z której robi użytek w starciu z przeciwnikami.

Deweloperzy postanowili pójść śladem współczesnych trendów i You Are The Winner będzie bardzo proste w obsłudze. W grze zostanie zaimplementowana technologia PlayForMe, dzięki której postać gracza będzie mogła w sposób automatyczny zbierać monety, omijać przeszkody czy walczyć z przeciwnikami i bossami. Oczywiście bez jakiejkolwiek naszej ingerencji, dzięki czemu każdy będzie mógł bawić się przy produkcji. Nawet nie dotykając pada.

W You Are The Winner zagrać będzie mógł każdy. - Najlepsze żarty na prima aprillis - granie pod wodą od Sony, nowy tryb w League of Legends i inne - wiadomość - 2015-04-01
W You Are The Winner zagrać będzie mógł każdy.

World of Tanks: Operation Undead

Wargaming.net udostępniło nową grę z czołgami – World of Tanks: Operation Undead. Zgodnie z tytułem, przeciwnikami są w niej zombie. Głównym zadaniem jest bowiem powstrzymanie hord żywych trupów przed zniszczeniem bazy. W przeciwieństwie do wcześniejszych projektów deweloperów, zmianie uległy mechanizmy rozgrywki, jako że produkcja jest tytułem z gatunku tower-defense. Zabawa polega więc na ustawianiu przy ścieżce, którą podążąją wrogowie, różnego rodzaju przeszkód w postaci czołgów. Grać można za darmo na oficjalnej stronie internetowej produkcji.

World of Warships: Ocean Drift

Deweloperzy z Wargaming.net nie zapomnieli też o miłośnikach morskich klimatów – kolejną udostępnioną dzisiaj nową produkcją studia jest bowiem World of Warships: Ocean Drift. Gra jest wariacją na temat Pac-Mana, tyle że ze statkami w roli głównej. Naszym zadaniem jest więc zbieranie białych kropek rozrzuconych na mapie przy jednoczesnej próbie uniknięcia wrogich jednostek. Tytuł sprawdzić możecie na jego oficjalnej stronie internetowej, oczywiście za darmo.

The Battle for Middle-Earth 3: The Battle of the Five Armies

Dwie części Bitwy o Śródziemie przez wielu graczy uważane są za jedne z najlepszych produkcji osadzonych w uniwersum wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena. Wygląda na to, że wkrótce doczekają się oni trzeciej odsłony cyklu – Warner Bros. Interactive zapowiedziało bowiem The Battle for Middle-Earth 3: The Battle of the Five Armies. Zgodnie z tytułem, produkcja oparta ma być na filmowej trylogii „Hobbita” zwieńczonej ubiegłorocznym obrazem „Bitwa pięciu armii”.

Sama gra będzie strategią czasu rzeczywistego z elementami RPG, w której gracze pokierują Thorinem i jego drużyną, pomagając im w odzyskaniu Samotnej Góry z rąk Smauga. Premiera zaplanowana jest na przyszły rok. Produkcja ma ukazać się na PC, Xboksie One i PlayStation 4.

Hatred

FBI zablokowało strony internetowe polskiego studia Destructive Creations oraz tworzonej przez niego gry Hatred. W komunikacie, który wyświetla się przy próbie wejścia na oba portale, możemy przeczytać, że ich właściciele złamali kilka paragrafów, w tym te dotyczące próby oszustwa, złamania praw autorskich oraz prania brudnych pieniędzy.

Komunikat wyświetlający się przy próbie wejścia na strony studia Destructive Creations i gry Hatred. - Najlepsze żarty na prima aprillis - granie pod wodą od Sony, nowy tryb w League of Legends i inne - wiadomość - 2015-04-01
Komunikat wyświetlający się przy próbie wejścia na strony studia Destructive Creations i gry Hatred.

Car Mechanic Simulator 2015

Choć Car Mechanic Simulator 2015 zadebiutuje dopiero jutro, odpowiedzialni za produkcję deweloperzy już teraz zapowiedzieli pierwsze duże DLC do gry. Dodatek Warsztat Janusza pozwoli graczom wcielić się w typowego polskiego mechanika. Dzięki temu będą mogli skorzystać z nowych możliwości związanych z naprawianiem aut, które charakterystyczne są dla rodzimych warsztatów. Wśród nich znajdą się m.in. przekręcanie licznika, szpachlowanie, spawanie, malowanie, klepanie, plakowanie oraz fałszowanie dowodów rejestracyjnych. W pracach nad rozszerzeniem twórcy korzystali z pomocy pana Janusza, „mechanika z krwi i kości, z dziada pradziada”.

Pan Janusz bardzo chętnie dzielił się z nami swoim bogatym doświadczeniem. Z dumą opowiadał o tysiącach przekręconych liczników, swoim pierwszym klepaniu karoserii, czy o brawurowej, i co ważne udanej, podjętej wraz ze szwagrem, próbie zespawania jednego auta z sześciu innych, skazanych już na kasację. Opowieści Pana Janusza były więc nie tylko źródłem bezcennej wiedzy, ale też wielu wzruszeń – wyjaśniają deweloperzy w przesłanej do mediów informacji prasowej.

DLC ukaże się w dniu otwarcia trzeciej linii warszawskiego metra, niestety cena dodatku nie jest znana.

SUPERQOT

Kojarzycie SUPERHOT? Gra opiera się na ciekawej koncepcji – czas w grze płynie tylko, gdy postać gracza się porusza. Twórcy produkcji z łódzkiego studia Blue Rock postanowili przenieść zaprojektowane przez siebie mechanizmy zabawy do pierwszej części Quake’a, w efekcie czego powstało SUPERQOT. W znaczący sposób wpłynęło to na dobrze znaną rozgrywkę, bo każde działanie należy w odpowiedni sposób zaplanować. W odmienioną wersję produkcji id Software możecie zagrać sami – pobierzecie ją z oficjalnej strony internetowej projektu.

Mobilna wersja MS-DOS-a

Microsoft postanowił najwyraźniej wrócić do korzeni. Firma zdecydowała się bowiem przenieść na platformy mobilne swój pierwszy system operacyjny, a więc MS-DOS. Edycja przygotowana z myślą o smartfonach i tabletach została oczywiście przystosowana do ekranów dotykowych. Jej testową wersję można pobrać bezpłatnie z poziomu sklepu Windows Store.

War Thunder

Jeszcze dzisiaj użytkownicy gry War Thunder otrzymają dwa nowe czołgi. Przedstawiciele odpowiedzialnego za produkcję studia Gaijin Entertainment poinformowali, że udało im się zdobyć tajne dokumenty z II wojny światowej, które zawierały plany dwóch eksperymentalnych maszyn – chodzącego czołgu ST-1 i wykonanego z materiału przypominającego gumę SPS-255.

Skorzystać z obu jednostek będą mogli gracze wszystkich trzech frakcji (a wiec amerykańskiej, sowieckiej i niemieckiej). Pojazdy pojawią się w War Thunder dzisiaj około godziny 15:00 i dostępne będą tylko do jutra. Prezentuje je poniższy zwiastun:

Heroes of the Storm

Graczy Heroes of the Storm spotkała dzisiaj niespodzianka. Twórcy produkcji ze studia Blizzard wszystkim postaciom w nienaturalny sposób powiększyli bowiem głowy. To jednak nie wszystko, bo deweloperzy zwiększyli też szczegółowość twarzy poszczególnych bohaterów, a także ulepszyli wykrywanie kolizji obiektów implementując technologię Facecheck. Warto zaznaczyć, że tryb z dużymi głowami będzie aktywny tylko do jutra.

Postacie w Heroes of the Storm mają duże głowy. - Najlepsze żarty na prima aprillis - granie pod wodą od Sony, nowy tryb w League of Legends i inne - wiadomość - 2015-04-01
Postacie w Heroes of the Storm mają duże głowy.

Minecraft

Przedstawiciele studia Mojang ujawnili szczegóły związane z kolejną dużą aktualizacją do Minecrafta. Łatka wprowadzi sporo zmian w rozgrywce – przede wszystkim położony zostanie nacisk na pokojowe rozwiązywanie konfliktów. Na przykład nie będzie już możliwości zranienia wrogich istot, a gracz nagradzany będzie za pomaganie im. Poza tym za pośrednictwem nowego patcha twórcy zmienią nazwę potworów, którzy maja być nazywani po prostu „mieszkańcami”. Dodatkowym smaczkiem może być fakt, że nietoperze będą o 20% ładniejsze.

Nowy projekt Techlandu

Przedstawiciele Techlandu zaprezentowali swoją nową produkcję. GunCat – bo o nim mowa – jest bardzo tajnym projektem, o którym ponoć w samym studiu wiedziało niewiele osób. Gra wykorzystywać ma znany z Dying Lighta cykl dnia i nocy, pojawić ma się w niej również szeroki wachlarz broni. Co nie mniej ważne, tytuł ma ukazać się już jutro, a więc 2 kwietnia. A na razie możecie zobaczyć go na poniższym zwiastunie:

Google

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałoby korzystanie z komputera, gdyby spoglądać na monitor korzystając z lustra? Teraz możecie to sprawdzić – Google uruchomiło lustrzaną wersję swojej flagowej wyszukiwarki internetowej, w której wszystkie elementy (łącznie z tekstem) są odwrócone.

Google w lustrzanym odbiciu. - Najlepsze żarty na prima aprillis - granie pod wodą od Sony, nowy tryb w League of Legends i inne - wiadomość - 2015-04-01
Google w lustrzanym odbiciu.

Maszyna parowa

Firma ThinkGeek zaprezentowała własną wersję Steam Machine. W przeciwieństwie do innych urządzeń tego typu, sprzęt rzeczywiście napędzany będzie przez parę (słówko steam jest angielskim odpowiednikiem polskiej pary). W zestawie znajdzie się oczywiście stosowny kontroler, a także termometr, który pozwoli sprawdzać aktualną temperaturę maszyny.

Prawdziwa „maszyna parowa”. - Najlepsze żarty na prima aprillis - granie pod wodą od Sony, nowy tryb w League of Legends i inne - wiadomość - 2015-04-01
Prawdziwa „maszyna parowa”.

World of Warcraft

Blizzard przygotowuje nową funkcję dla użytkowników World of Warcraft. A konkretnie: ich towarzyszy sterowanych przez sztuczną inteligencję. W najnowszym patchu dodane zostanie T.I.N.D.R. Box – urządzenie, dzięki któremu nasi pomocnicy będą mogli randkować. Oczywiście z korzyścią dla nas – jeśli ich podboje miłosne zakończą się sukcesem, otrzymamy bliżej nieokreślone nagrody.

Dzięki T.I.N.D.R. Box towarzysze graczy będą mogli randkować. - Najlepsze żarty na prima aprillis - granie pod wodą od Sony, nowy tryb w League of Legends i inne - wiadomość - 2015-04-01
Dzięki T.I.N.D.R. Box towarzysze graczy będą mogli randkować.

PayDay 2

Studio Overkill Software wydało Collector Pack, nowy dodatek do swojej nastawionej na kooperację strzelanki PayDay 2. Inspirowane grami z serii Pokemon rozszerzenie zawiera zupełnie nową postać (Casha Catchema), a także niedostępny dotychczas typ granatu (w formie kostki), który w znaczący sposób wpływa na rozgrywkę. Pozwala on bowiem na łapanie wrogich policjantów, których następnie można trenować i wysyłać do walki z przeciwnikami.

Poza tym prowadzony przez gracza bohater skorzystać może z procy oraz paralizatora. Ten ostatni może okazać się szczególnie przydatny, ponieważ umożliwia ogłuszanie stróżów prawa, dzięki czemu ich złapanie jest znacznie prostsze. Collector Pack można nabyć w cyfrowym sklepie Steam.

Guild Wars 2

Deweloperzy ze studia ArenaNet na jeden dzień zamienili postacie w Guild Wars 2 w samoloty. Oczywiście nie dosłownie – bohaterowie graczy poruszają się w charakterystycznej, przygarbionej pozycji, mają też rozłożone na bok ręce. Pomysł spodobał się użytkownikom, czego dowodem jest chociażby filmik, który możecie obejrzeć poniżej: