Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2014, 16:51

autor: Góral

Najlepsze minecraftowe projekty – iPhone, Left 4 Dead i zatopiona wyspa

Czas na kolejny odcinek najlepszych minecraftowych projektów. Dziś prezentujemy działającego iPhone'a, zatopioną wyspę oraz Mine 4 Dead: Blockhawk Down, czyli próbę odtworzenia gry Left 4 Dead.

W dzisiejszym wydaniu najlepszych minecraftowych projektów pragniemy zaprezentować Wam iPhone’a działającego i obsługującego różne aplikacje w Minecrafcie, imponującą zatopioną wyspę oraz Mine 4 Dead: Blockhawk Down, czyli mapę odtwarzającą słynną strzelankę Left 4 Dead od studia Valve.

Najlepsze minecraftowe projekty – iPhone, Left 4 Dead i zatopiona wyspa - ilustracja #1

iPhone

Jak wiemy od dawien dawna, w produkcji studia Mojang nie używa się słowa „niemożliwe”. W związku z tym jeden z niemieckich fanów Minecrafta postanowił zrobić urządzenie nawiązujące do iPhone’a. Nie ograniczył się jednak tylko do stworzenia samej obudowy, lecz w pełni funkcjonalnego gadżetu, na którym można uruchamiać rozmaite aplikacje. Smartfonowi brakuje właściwie tylko funkcji dzwonienia oraz możliwości włączenia gry Minecraft: Pocket Edition.

The Sunken Island

Drugim projektem, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę, jest The Sunken Island (Zatopiona wyspa) od ekipy inHaze. Lokacja jest wymysłem twórców, którzy zainspirowali się zdjęciem, przypadkowo znalezionym w serwisie deviantART. Oprócz samego terenu, projekt oferuje także własną linię fabularną, różne zadania oraz aktywności. Jeżeli chcecie przetestować mapę, to pobierzecie ją z tego miejsca, gdzie znajdziecie także rozmaite grafiki.

Mine 4 Dead: Blockhawk Down

Na koniec przygotowaliśmy coś dla fanów gry Left 4 Dead. Mine 4 Dead: Blockhawk Down to mapa oparta na słynnej kooperacyjnej strzelance. Gracze trafiają do miasta, którego mieszkańcy zostali zainfekowani tajemniczym wirusem, zamieniającym ludzi i zwierzęta w potwory. Naszym głównym zadaniem jest oczywiście przeżycie w tym niegościnnym świecie i dotarcie do łodzi ratunkowej, dzięki której wydostaniemy się ze strasznej metropolii. Poniżej znajdziecie zwiastun i kilka minut rozgrywki, a po szczegółowe informacje odsyłam na oficjalną stronę projektu.

Minecraft to gra z gatunku survival sandbox stworzona przez studio Mojang. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest także na urządzeniach mobilnych i konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Projekt do tej pory sprzedał się w nakładzie przekraczającym 54 mln egzemplarzy.