Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2014, 10:47

autor: Góral

Najlepsze minecraftowe projekty – Far Cry 3, Assassin's Creep i Herobrine's Mansion

Czas na kolejne zestawienie kilku ciekawych projektów stworzonych przez miłośników Minecrafta. Tym razem wybraliśmy mapy oparte na grach Far Cry 3 i Assassin's Creed oraz klimatyczne Herobrine's Mansion.

Rozpoczął się kolejny tydzień, więc przyszedł czas na nowy odcinek najlepszych minecraftowych projektów. Tym razem krótkie zestawienie zostało zdominowane przez firmę Ubisoft. W jednym przypadku przypominamy słynną mapę, którą swego czasu promowano strzelankę Far Cry 3, a w drugim prezentujemy inną wielką serię francuskiego koncernu, która dostała się do świata Minecrafta – mowa oczywiście o Assassin's Creed. Oprócz tego warto także rzucić okiem na znakomite Herobrine's Mansion.

Najlepsze minecraftowe projekty – Far Cry 3, Assassin's Creep  i Herobrine's Mansion - ilustracja #1

Far Cry 3

Far Cry 3 z 2012 roku okazało się świetną strzelanką FPP, która zyskała sporą popularność wśród fanów tego typu produkcji. Tytuł doczekał się nie tylko mnóstwa ciepłych opinii ze strony graczy i mediów, ale także znakomitej mapy stworzonej przez Michaela Lamberta (Sacr3), który wcześniej wybudował Newcraft City. W pracach nad teksturami pomagali mu natomiast artyści Axel Jenssen oraz Yohann Delcourt. Efekty ich wysiłków możecie podziwiać poniżej, a jeżeli chcecie sami przetestować klockowego Far Cry’a to udajcie się w to miejsce.

Lokacje archipelagu Rook Islands odtworzone w Minecrafcie. - Najlepsze minecraftowe projekty – Far Cry 3, Assassin's Creep  i Herobrine's Mansion - wiadomość - 2014-10-06
Lokacje archipelagu Rook Islands odtworzone w Minecrafcie.
Najlepsze minecraftowe projekty – Far Cry 3, Assassin's Creep  i Herobrine's Mansion - ilustracja #3
Najlepsze minecraftowe projekty – Far Cry 3, Assassin's Creep  i Herobrine's Mansion - ilustracja #4

Assassin's Creep

Assassin's Creed to obecnie jedna z najważniejszych serii gier wideo, której kolejne odsłony przyciągają przed ekrany telewizorów miliony fanów z całego świata. W najbliższym czasie w nasze ręce wpadną dwie nowe części, Assassin's Creed: Unity oraz Assassin's Creed: Rogue, więc warto rzucić okiem, co ciekawego udało się stworzyć w tym temacie zdolnym minecraftowym twórcom.

Projekt, za który odpowiadają Selib (autor Closer to the Edge) oraz DrChriz (Minecraft's Edge), zwie się Assassin's Creep i, no cóż, to Assassin's Creed odtworzony w Minecrafcie. Zresztą zobaczcie sami:

Herobrine's Mansion

Herobrine's Mansion nie ma nic wspólnego z grami Ubisoftu, ale nie znaczy to, że jest projektem gorszym od dwóch wcześniej zaprezentowanych. Mało tego, można pokusić się o twierdzenie, że ilością atrakcji zjada powyższą konkurencję na śniadanie. Twórcy zatroszczyli się nie tylko o klimatyczną lokację, ale również o emocjonującą przygodę, zapewniającą około dwóch godzin zabawy, podczas której walczymy z sześcioma bossami, szeregiem słabszych przeciwników, możemy odnaleźć cztery ukryte lokacje i nie tylko.

Minecraft to gra z gatunku survival sandbox stworzona przez studio Mojang. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest także na urządzeniach mobilnych i konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One oraz PlayStation 4. W produkcji znajduje się edycja dedykowana handheldowi PlayStation Vita. Projekt do tej pory sprzedał się w nakładzie przekraczającym 54 mln egzemplarzy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Minecraft

Minecraft