Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2019, 12:06

autor: Aquma

Nagrania głosów do RDR2 trwały pięć lat; ciekawostki z produkcji gry

W czasie konwentu Fan Expo Canada 2019 odbył się panel z udziałem kilku aktorów, którzy wcielili się w postacie w Red Dead Redemption 2. Dzięki pytaniom zadanym przez fanów poznaliśmy sporo smaczków i detali zza kulis produkcji.

Twórcy ujawniają kulisy produkcji RDR2. - Nagrania głosów do RDR2 trwały pięć lat; ciekawostki z produkcji gry - wiadomość - 2019-09-10
Twórcy ujawniają kulisy produkcji RDR2.

W czasie panelu na konwencie Fan Expo Canada 2019 kilku aktorów zaangażowanych w produkcję Red Dead Redemption 2 - Roger Clark (zagrał protagonistę Arthura Morgana), Rob Wiethoff (John Marston), Benjamin Byron Davis (Dutch van der Linde) oraz Alex McKenna (Sadie Adler) - opowiedziało o swojej pracy nad grą. Dzięki temu poznaliśmy parę ciekawych, zakulisowych detali (informacje zostały zebrane przez portal OnlySP).

Silne kobiety i odwrócone role

Alex McKenna przyznała, że rola Sadie była dla niej najważniejszą w dotychczasowej karierze. Aktorka cieszy się, że jej bohaterka została ukazana właśnie w taki sposób, jaki możemy zaobserwować w końcowym produkcie - jest silną i niezależną kobietą, która w ciekawy sposób kontrastuje z realiami epoki. Równocześnie Sadie nie została spłycona do poziomu partnerki któregoś z męskich bohaterów.

Ciekawy jest również wątek relacji pomiędzy Robem Wiethoffem i Rogerem Clarkiem. W grze Arthur Morgan jest swoistym mentorem młodszego Johna Marstona, zaś w studio nagrań było dokładnie odwrotnie - to bardziej doświadczony Wiethoff, mający za sobą pierwszą część serii, był wzorem i inspiracją dla Clarka.

Rob Wiethoff odnotował, że dostrzega w Johnie Marstonie podobieństwo do samego siebie w młodości - jest rozrabiaką, który próbuje znaleźć swoje miejsce w grupie. Z kolei Benjamin Byron Davis przyznał, że obserwowanie, w jaki sposób wydarzenia Red Dead Redemption 2 wpływają na Dutcha - stopniowo zmieniając go w człowieka, którym jest w jedynce” (przypominamy, że RDR2 jest prequelem pierwszej gry) - rozdzierało mu serce.

Wydarzenia RDR2 ukształtowały wielu bohaterów jedynki.
Wydarzenia RDR2 ukształtowały wielu bohaterów jedynki.

Praca „dłuższa od szkoły średniej”

Kilkoro z twórców zwróciło uwagę na to, jak długo pracowali nad omawianym dziełem - wyrwało im to z życia dobre pięć lat. Benjamin Byron Davis stwierdził z rozbawieniem, że było to zlecenie dłuższe od szkoły średniej. Z kolei Rob Wiethoff przyznał, że zaczynając pracę nad Red Dead Redemption 2 miał dwójkę dzieci, zaś do 2018 roku - momentu ukończenia gry - jego rodzina zdążyła powiększyć się o kolejne cztery pociechy. Co więcej, obowiązki zawodowe sprawiały, że nie mógł poświęcać bliskim wystarczającej uwagi, co teraz stara się im wynagradzać.

Niestety, długi angaż miewa też czasem nieprzewidziane konsekwencje. Jeden z zatrudnionych aktorów - wcielający się w Wujka John O’Creagh - zmarł w trakcie produkcji, dlatego musiał zostać zastąpiony przez Jamesa McBride’a. Głos O’Creagh nadal znajduje się jednak w grze - w scenie, w której wszyscy bohaterowie śpiewają razem na łodzi. Jest to też jedyny fragment, który faktycznie był nagrywany wspólnie. W pozostałych przypadkach piosenki śpiewane przez kilka postaci powstały poprzez równoczesne odtworzenie głosów nagranych oddzielnie.

„Szłaaaa dzieweeeczka, doooo laseeeczka”.
„Szłaaaa dzieweeeczka, doooo laseeeczka”.

Czy odtwórcy głównych ról skończyli RDR2?

Spośród czworga aktorów, którzy wzięli udział w panelu, dwóch ukończyło Red Dead Redemption 2. Roger Clark jest w połowie drugiego podejścia - za pierwszym razem grał zachowując się tak, jak jego zdaniem powinien działać Arthur Morgan. Bohater rozpoczął przygodę jako elegancko ostrzyżony dżentelmen w czerni, zaś skończył ją ze sporą, zmierzwioną brodą. Z kolei Benjamin Byron Davis przeszedł produkcję raz, ale za to zrobił 100% tego, co było do zrobienia. Alex McKenna próbowała grać, ale doświadczenie było dla niej zbyt emocjonujące - w chwilach, w których się zapominała, dosłownie traciła panowanie nad rękoma, dlatego postanowiła zamiast tego obejrzeć całość na platformie YouTube. Rob Wiethoff jeszcze nie miał okazji zagrać - priorytetem jest dla niego rola ojca i męża.

  1. Red Dead Redemption II - strona oficjalna
  2. Red Dead Redemption 2 – poradnik
  3. Wszystko o Red Dead Redemption 2
  4. Recenzja gry Red Dead Redemption 2 – sandbox na „dychę”