Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 maja 2015, 11:49

autor: Adrian Werner

Nadlatuje Pixel Starships - mobilna gra o zarządzaniu statkiem kosmicznym

Studio SavySoda zapowiedziało Pixel Starships, czyli mobilną grę, która pozwoli na wcielenie się w kapitana statku kosmicznego.

Ostatnimi czasy dużą popularność zyskały gry pozwalające na objęcie dowództwa nad załogami statków kosmicznych. Najnowszym pretendentem do tego tronu jest mobilne Pixel Starships, które właśnie zostało zapowiedziane przez studio SavySoda.

Na razie informacje na temat gry są stosunkowo skromne. Akcja osadzona zostanie w odległej przyszłości, w czasach gdy ludzkość opanowała technologię umożliwiającą dalekie podróże gwiezdne. Wcielimy się w kapitana potężnego statku kosmicznego, który wraz z załogą uda się z wyprawą w niezbadane rejony kosmosu.

Podczas zabawy będziemy musieli wydawać rozkazy podwładnym oraz dbać o zachowanie sprawności statku, w tym zwłaszcza zamontowanych na nim systemów podtrzymujących życie. Konieczne ma być także odwiedzanie obcych planet, gromadzenie surowców oraz oczywiście również toczenie bitew gwiezdnych. Ponadto nie zabraknie systemu rozwoju, w ramach którego postacie będą zyskiwały doświadczenie i uczyły się nowych umiejętności. Pojawi się także opcja modyfikowania oraz ulepszania samego statku.

Co ciekawe, gracze nie będą musieli bawić się samotnie. Zamiast tego autorzy planują tryb MMORPG, który pozwoli uczestniczyć w gwiezdnych przygodach setkom graczy na jednym serwerze. Kapitanowie będą mogli ze sobą współpracować lub też rywalizować o najcenniejsze zdobycze.

W trakcie rozgrywki standardowy widok ukaże nam cały statek w pionowym przekroju i będziemy dokładnie widzieli, co dzieje się w każdym pomieszczeniu oraz z każdym podwładnym. Wszystko to zaprezentowane zostanie w pełnej dużych pikseli stylistyce retro.

Pixel Starships zmierza obecnie wyłącznie na urządzenia z systemem iOS. Premiera nastąpi w przyszłym roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Pixel Starships

Pixel Starships