Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Pixel Starships (iOS)

Pixel Starships

Stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych gra strategiczna studia SavySoda, w której dowodzimy załogą statku kosmicznego. Akcja Pixel Starships osadzona została w odległej przyszłości, kiedy ludzkość opanowała technologię pozwalającą na swobodne międzygwiezdne podróże.

Strategiczne | science fiction | RTS | zagraj za darmo | kosmiczne

Okładka Pixel Starships (iOS)

producent: SavySoda

wydawca: SavySoda

Strona oficjalna

data premiery gry:

6sty2016

iOS

gru2018

AND

Pixel Starships to wydana na system iOS i AND mobilna strategia, w której dowodzimy załogą statku kosmicznego. Produkcja wyszła spod rąk pracowników studia SavySoda.

Fabuła

Akcja dostępnego na iOS i AND Pixel Starships osadzona została w odległej przyszłości, w czasach gdy ludzkość opanowała technologię umożliwiającą dalekie podróże gwiezdne. Wcielamy się w kapitana potężnego statku kosmicznego, który wraz z załogą udaje się z wyprawą w niezbadane rejony kosmosu. W trakcie przygód odkrywa nowe planety i rasy, ale jego priorytetem zawsze jest utrzymanie załogi przy życiu.

Mechanika

Podczas zabawy musimy wydawać rozkazy podwładnym oraz dbać o zachowanie sprawności statku, w tym zwłaszcza zamontowanych na nim systemów podtrzymujących życie. Konieczne jest odwiedzanie obcych planet, gromadzenie surowców oraz toczenie bitew gwiezdnych. Autorzy nie zapomnieli też o systemie rozwoju, w ramach którego postacie zyskują doświadczenie i uczą się nowych umiejętności. Pojawia się także opcja modyfikowania oraz ulepszania samego statku.

Co ciekawe, gracze nie muszą bawić się samotnie. Zamiast tego autorzy przygotowali tryb MMORPG, który pozwala uczestniczyć w gwiezdnych przygodach setkom graczy na jednym serwerze. Kapitanowie mogą ze sobą współpracować lub też rywalizować o najcenniejsze zdobycze.

W trakcie rozgrywki standardowy widok ukazuje nam cały statek w pionowym przekroju i dokładnie widzimy, co dzieje się w każdym pomieszczeniu oraz z każdym podwładnym. Wszystko to wykonane zostało w pełnej dużych pikseli stylistyce retro.

Minirecenzja Pixel Starships – ciekawe pomysły, kiepska realizacja

PLUSY:
  • Ładna oprawa graficzna stylizowana na 8-bitów.
  • Multiplayer to coś, co w tej kategorii nie pojawia się często.
  • W późnych etapach gry mechanizmy rozgrywki wzbogacają się o nowe elementy, które wreszcie czynią z niej coś ciekawego...
MINUSY:
  • ...ale zanim dojdziemy do tych późnych etapów czeka nas wpierw kilkanaście godzin mordęgi.
  • Agresywny model mikropłatności.
  • Zbyt prosty system bitew.
  • Masa błędów technicznych.

Gry traktujące o eksploracji kosmosu od zawsze cieszyły się na rynku mobilnym dużym uznaniem. Powodzenie produkcji takich jak FTL: Faster Than Light, Out There czy Star Command, zachęciło wielu innych deweloperów do spróbowania sił w tej kategorii. Niestety, nie każdy naśladowca może zbliżyć się jakością do pierwowzorów i tego przykładem jest Pixel Starships.

Wspomniane produkcje należą do kategorii premium, więc autorzy Pixel Starships uznali, że postawienie na model darmowy z mikropłatnościami i uproszczenie rozgrywki wystarczy do osiągnięcia sukcesu. Ten wniosek był błędny. Oferowany system ekonomiczny jest bardzo agresywny i aby przyzwoicie się bawić konieczne jest wydawanie prawdziwych pieniędzy. Bez tego tempo rozwijania statku jest niedorzecznie powolne i wymusza ciągłe powtarzanie podobnych misji w celu ciułania wirtualnej waluty potrzebnej do zakupu ulepszeń.

Grindowanie można by było jeszcze jakoś przeżyć, gdyby walka, która stanowi serce całej gry, zapewniała dużo frajdy. Początkowo tak właśnie jest. System potyczek oferuje sporo możliwości i całkiem wysoki poziom trudności. Problem w tym, że w rzeczywistości wszystkie te opcje służą prawie wyłącznie do atakowania generatorów mocy, gdyż ich zniszczenie gwarantuje wygraną. Co gorsza, tak naprawdę liczy się poziom statku, a podejmowane w trakcie potyczek decyzje taktyczne są praktycznie bez znaczenia, jeśli dysponujemy wyraźnie słabszą jednostką. Nie ma tu sytuacji, gdzie gorszy statek odnosi niespodziewane zwycięstwo dzięki sprytowi kapitana.

Nie znaczy to, że Pixel Starships jest całkowicie złą grą. W rzeczywistości po dłuższym czasie rozgrywka zostaje wzbogacona o dodatkowe elementy, które urozmaicają zabawę i ponownie wprowadzają sensowny poziom trudności do walki. Problem w tym, że dojście do tego momentu wymaga władowania w ten tytuł kilkunastu godzin i nie będzie to czas spędzony przyjemnie. Konkurencyjne produkcje bawią od samego początku, więc Pixel Starships to propozycja dla tych, którzy przeszli już wszystkie podobne wysoko oceniane tytuły i potrafią wykazać się duża dozą cierpliwości. Gra potrafi wynagrodzić taki upór, zwłaszcza, że oferuje rzadko widywane w tym gatunku opcje multiplayer, ale dla wielu graczy początkowa inwestycja czasu okaże się ceną zbyt wysoką do zaakceptowania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Oczekiwania czytelników: 4,6 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pixel Starships

12+

Wymagania sprzętowe Pixel Starships

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Space Marshals 2 i Dan The Man)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Space Marshals 2 i Dan The Man)

wiadomość14 marca 2017

W najnowszym przeglądzie najciekawszych mobilnych aktualizacji polecamy sprawdzenie łatek do takich gier jak Ascension, Dan The Man, Pixel Starships, Sentinels of the Multiverse oraz Space Marshals 2.

Nadlatuje Pixel Starships - mobilna gra o zarządzaniu statkiem kosmicznym
Nadlatuje Pixel Starships - mobilna gra o zarządzaniu statkiem kosmicznym

wiadomość18 maja 2015

Studio SavySoda zapowiedziało Pixel Starships, czyli mobilną grę, która pozwoli na wcielenie się w kapitana statku kosmicznego.

iOS
AND