Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2010, 08:06

autor: Adrian Werner

Nadchodzi samodzielny dodatek do Star Wolves 3

1C Company ogłosiło światu, że trwają prace nad Ashes of Victory - rozszerzeniem do kosmicznego erpega Star Wolves 3.

1C Company ogłosiło światu, że trwają prace nad Ashes of Victory- rozszerzeniem do kosmicznego erpega Star Wolves 3.

 

Nadchodzi samodzielny dodatek do Star Wolves 3 - ilustracja #1

Screen z podstawowej wersji Star Wolves 3.

 

Star Wolves 3: Ashes of Victory ma być dodatkiem samodzielnym, a wiec nie będzie wymagać posiadania trzeciej części cyklu Star Wolves. Twórcy przygotowali dla nas długą kampanie, której linia fabularna pozwoli graczom istotnie wpływać na sytuację w galaktyce. Gra umożliwi swobodne poruszanie się po przestrzeni kosmicznej, dowolne wybieranie misji oraz dużą swobodę przy tworzeniu drużyny. Nasze działania znajdą finał w kilku możliwych zakończeniach.

W ostatnich latach swojego istnienia Stare Imperium przesiąknięte było korupcją i trawione krwawymi konfliktami. Ostatecznie zawaliło się pod ciężarem własnych problemów, jednak wraz z jego odejściem nie powróciły pokój i stabilizacja. Porażka Nowego Imperium w bitwach Wojny Domowej była na tyle dotkliwa, że wymusiła wycofanie się do Sektora Phoenix. Co gorsza, eskalacja międzyklanowego sporu rozerwała Korporację Triady na dwa obozy. Ich największemu konkurentowi – InoCo, również nie powodziło się najlepiej i niewiele brakowało, by próba wewnętrznego przewrotu zakończyła ostatecznie żywot tej firmy.

 

Nadchodzi samodzielny dodatek do Star Wolves 3 - ilustracja #2

Screen z podstawowej wersji Star Wolves 3.

 

Osłabione korporacje nie były dłużej w stanie utrzymać pełnej kontroli nad galaktycznym terytorium. Przestrzeń kosmiczną opanowali piraci oraz sympatycy byłego imperatora Ezara. Siły te sieją chaos i zniszczenie, korzystając z niemocy dotychczasowych władców tych regionów. Z dnia na dzień sytuacja robi się coraz bardziej napięta o konflikt między poszczególnymi frakcjami w każdej chwili może przerodzić się w otwartą wojnę.

W porównaniu z oryginalną wersją Star Wolves 3: Ashes of Victory zaoferuje ulepszoną szatę graficzną i masę nowych frakcji, statków, broni oraz innego sprzętu. Gruntowej przebudowie ulegną rządzące grą mechanizmy taktyczne i roleplaying. Pokierujemy nowymi bohaterami, którzy w trakcie kampanii poruszać się będą po świecie złożonym ze 110 systemów planetarnych i zamieszkałym przez nowych bohaterów niezależnych.

Za produkcję gry odpowiada studio Elite Games Team (twórcy Star Wolves 3), a premiera zapowiadana jest na trzeci kwartał tego roku.