Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Star Wolves 3: Civil War (PC)
OkładkaStar Wolves 3: Civil War (PC)

Star Wolves 3: Civil War PC

Star Wolves 3: Civil War jest trzecią odsłoną cyklu kosmicznych symulatorów lotu, rozwijanego przez rosyjskie studio X-Bow Software. Gracz wciela się w rolę dowódcy formacji statków Star Wolves, przemierzającej pełną niebezpieczeństw galaktykę.

Symulacje | science fiction

Star Wolves 3: Civil War Premiera PC

15maja2009

producent: X-Bow Software wydawca: 1C Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Star Wolves 3: Civil War

Freelancer

Freespace 2

Starlancer

The Civil War to tytuł oficjalnego dodatku do drugiej części strategii kosmicznej z elementami RPG, Star Wolves 2. Warto dodać, że w krajach zachodnich wydano go jako samodzielną grę i nazwano Star Wolves 3: The Civil War. Fabularnie, gra łączy się z pierwszą częścią epickiej sagi, Star Wolves, wprowadza jednak nowe wątki, które ujawniają się wraz z decyzjami podejmowanymi przez gracza.

Walki pomiędzy korporacjami usiłującymi zapanować nad kolejnymi systemami gwiezdnymi doprowadziły do wyczerpania zasobów naturalnych. Kosmos stał się bardzo niebezpiecznym miejscem - tam, gdzie niegdyś rozwijały się cywilizacje i panował porządek, można teraz spotkać cmentarzyska uszkodzonych i porzuconych statków kosmicznych, plądrowane przez piratów i poszukiwaczy przygód. W przestrzeni kosmicznej panuje anarchia i całkowita bezkarność - kwitnie czarny rynek technologii i broni. W takim właśnie momencie zjawia się gracz dowodzący tytułowymi Gwiezdymi Wilkami. To właśnie od naszych wyborów i decyzji zależy przyszłość praktycznie całego wszechświata.

The Civil War oferuje bardzo dużą swobodę zarówno w poruszaniu się po galaktyce, jak i wyborze konkretnych misji do wykonania. A trzeba przyznać, że wspomniana galaktyka do najmniejszych nie należy - twórcy przygotowali 96 bardzo szczegółowo zaprojektowanych systemów gwiezdnych do eksploracji. Od wyboru misji zależy zaś sposób zakończenia rozgrywki, a tych również jest kilka. W grze pojawiło się także parę nowych postaci, z których dowolnie możemy formować armię, co więcej, każdy z naszych towarzyszy broni może zostać przeszkolony w celu osiągnięcia konkretnej umiejętności, przydatnej na polu walki. Z nowości wymienić należy dodatkową stronę konfliktu, Nowe Imperium, dysponujące własną flotą, a także nowe statki-bazy oraz niszczyciele, z nieznanymi wcześniej, oryginalnymi rodzajami uzbrojenia i opancerzenia.

Za deweloping The Civil War odpowiada duet firm Elite Games Team oraz Xbow Software, wydaniem zajęła się natomiast korporacja 1C.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 136 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Star Wolves 3: Civil War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Star Wolves 3: Civil War Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti4400 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP