Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2018, 11:19

autor: Maiman

[Aktualizacja] Nadchodzi demo Anthem – ale nie dla wszystkich. Wiemy więcej o zawartości popremierowej

Demo gry Anthem, nadchodzącej strzelanki MMO od studia BioWare, ukaże się na początku lutego przyszłego roku. Dostęp do niego otrzymają jednak tylko subskrybenci usług EA Access lub Origin Access. Twórcy podzielili się również nowym zwiastunem i informacjami dotyczącymi m.in. lootboksów.

AKTUALIZACJA

Podczas imprezy PAX West 2018 udostępniono też nowy trailer z gry Anthem. Materiał skupia się na haśle „nasz świat – moja historia”, zgodnie z którym twórcy projektują swój najnowszy tytuł. Filmik obejrzycie poniżej.

Demo Anthem w lutym… dla subskrybentów usług EA

BioWare powoli odsłania karty. Twórcy serii Mass Effect zapowiedzieli, że ich nadchodząca multiplayerowa strzelanka, Anthem, otrzyma wersję demonstracyjną. Demo zadebiutuje 1 lutego 2019 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One, ale dostęp do niego otrzymają tylko osoby, które nabyły tytuł w przedsprzedaży albo wykupiły subskrypcję EA Access lub Origin Access. Nie wiadomo, czy deweloper kiedykolwiek udostępni je dla wszystkich. Premierę gry od debiutu wersji demonstracyjnej dzielą jednak tylko 3 tygodnie – BioWare, jeśli chciałoby pozwolić na wcześniejszą zabawę każdemu zainteresowanemu, musiałoby się zatem pospieszyć.

Jak duże okaże się demo? To wciąż tajemnica. - [Aktualizacja] Nadchodzi demo Anthem – ale nie dla wszystkich. Wiemy więcej o zawartości popremierowej - wiadomość - 2018-09-03
Jak duże okaże się demo? To wciąż tajemnica.

Poza tym nie poznaliśmy żadnych szczegółów. Nie wiemy, jakie tryby, regiony mapy czy rodzaje uzbrojenia zostaną oddane w ręce graczy. Na razie nie znamy również wymagań sprzętowych.

[Aktualizacja] Nadchodzi demo Anthem – ale nie dla wszystkich. Wiemy więcej o zawartości popremierowej - ilustracja #2

EA ACCESS – CO TO TAKIEGO?

EA Access (na Xboksie One) albo Origin Access (na PC) to usługi działające na zasadach podobnych do PlayStation Plus. Po wykupieniu miesięcznej (lub rocznej) subskrypcji gracz otrzymuje dostęp do większości gier wydanych na przestrzeni lat przez EA. Usługa zapewnia też przedpremierowy dostęp do niektórych produkcji. Przykładowo, w przypadku Star Wars: Battlefront II fani uniwersum mogli ograć tytuł 8 dni przed oficjalną premierą.

A co z Anthemem po premierze?

BioWare stawia na długie życie swojej nadchodzącej produkcji. Podczas trwającej imprezy PAX West producent wykonawczy gry, Mark Darrah, poruszył kilka istotnych kwestii dotyczących m.in. skrzynek z zawartością i popremierowych dodatków:

  • Lootboksów wpływających na rozgrywkę nie będzie. Same płatne skrzynie co prawda się pojawią, ale ich zawartość ograniczy się do elementów kosmetycznych, które zresztą zdobędziemy również poprzez zwykłe wykonywanie odpowiednich wyzwań.
  • Najlepszy sprzęt czeka na graczy po zdobyciu twierdzy. Atakowanie tych potężnych budynków wymagać będzie pracy zespołowej, sporo planowania i jeszcze więcej grindowania. Nagroda – wysokopoziomowe części pancerza i uzbrojenia.
  • W Anthemie nie ma nic za darmo? Wręcz przeciwnie – twórcy twierdzą, że żaden przedmiot nie leży za paywallem (innymi słowy – nie trzeba wydawać na niego prawdziwych pieniędzy). Spędzenie odpowiedniej ilości czasu w grze, a także wykonanie określonej liczby misji i wyzwań, pozwoli uzyskać dostęp do stu procent zawartości – również tej popremierowej.
Twierdze będą wyzwaniem nawet dla zaprawionych w bojach graczy. - [Aktualizacja] Nadchodzi demo Anthem – ale nie dla wszystkich. Wiemy więcej o zawartości popremierowej - wiadomość - 2018-09-03
Twierdze będą wyzwaniem nawet dla zaprawionych w bojach graczy.

Poza tym Darrah podkreślił rolę, jaką w Anthemie odegra jednolita narracja. Gracze mają przeżywać „takie same historie” w obrębie jednej sesji gry (inaczej – poczuć się jednością). Stąd też, zdaniem Darraha, każdy powinien mieć równe szanse na zostanie „legendą w pancerzu” – niezależnie od grubości portfela.

Anthem zadebiutuje 22 lutego 2019 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.