Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2018, 10:55

autor: Serek

Observer trafi na konsolę Nintendo Switch

W sieci pojawił się trailer zapowiadający premierę polskiej gry Observer na Nintendo Switch. Tytuł ukazał się w zeszłym roku na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Wciąż nie podano daty premiery ani konkretnej zawartości portu na przenośną konsolę.

Nowoczesne lofty, stan deweloperski. - Observer trafi na konsolę Nintendo Switch - wiadomość - 2018-09-02
Nowoczesne lofty, stan deweloperski.

Studio Bloober Team, odpowiedzialne między innymi za Layers of Fear, wyda swoją ostatnią grę - Observer - na Nintendo Switch. Na oficjalnym kanale japońskiego giganta w serwisie YouTube pojawił się krótki trailer zapowiadający produkcję na przenośną konsolę. Niestety, wciąż nie znamy konkretnej daty premiery portu, ale zgodnie z informacją zamieszczoną w filmie, debiutu Observera na Switchu możemy spodziewać się niebawem.

Observer jest pierwszoosobowym horrorem psychologicznym, którego akcja rozgrywa się w Krakowie z 2084 roku. Gracz wciela się w postać Daniela Lazarskiego (Rutger Hauer), Obserwatora, czyli detektywa potrafiącego hakować umysły podejrzanych i widzieć wspomnienia ofiar. Punktem wyjścia dla fabuły jest moment, w którym protagonista dostaje wiadomość od zaginionego przed laty syna i zostaje zamknięty na terenie kamienicy objętej kwarantanną. W takich okolicznościach będzie musiał zmierzyć się z koszmarami zarówno przestępców, jak i ich ofiar.

Niestety, podobnie jak daty premiery, ze zwiastuna nie dowiadujemy się, czy Observer na Nintendo Switch zaoferuje jakąś ekskluzywną zawartość względem wydanych wcześniej wersji. Gra ukazała się w sierpniu 2017 roku na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Miejmy również nadzieję, że wersja na przenośną konsolę nie zostanie drastycznie okrojona z efektów wizualnych. Na poziom grafiki znany z „dużych” konsol nie mamy co liczyć, szczególnie że nawet na nich nie zawsze udawało się utrzymać płynność. Oby twórcy znaleźli złoty środek między wydajnością a oprawą graficzną.

  1. Oficjalna strona internetowa Bloober Team
  2. Oficjalna strona internetowa gry Observer
  3. Recenzja gry Observer