Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2018, 12:37

autor: Maiman

Kolumbijski las deszczowy kolejnym miejscem akcji w Hitmanie 2 – zobacz zwiastun

Agent 47 przybywa do kolumbijskiej dżungli. Nowy zwiastun gry Hitman 2, kultowej skradanki autorstwa duńskiego IO Interactive, pozwala rzucić okiem na drugą z sześciu zapowiedzianych lokacji. Ale na wiele pytań nie udziela odpowiedzi.

W przypadku agenta 47 „plata” zawsze wpada na konto z góry – więc zostaje tylko „plomo”. Nowy, krótki zwiastun Hitmana 2 wita Was w Kolumbii – domu Pablo Escobara i Gabriela Garcii Marqueza. Konkretniej – w kolumbijskiej dżungli, gdzie rozegra się jeden z epizodów kolejnej części przygód łysego skrytobójcy. Teaser obejrzycie poniżej:

Materiał najprawdopodobniej stanowi zapowiedź nowego zapisu rozgrywki, którego doczekamy się w niedalekiej przyszłości. Sam w sobie pozostaje dość enigmatyczny – nie wiadomo, czy zaprezentowany na filmiku fragment mapy to tylko jej niewielki wycinek, czy może rzeczywiście większość czasu spędzimy otoczeni wiecznie zieloną roślinnością lasu deszczowego. Z punktu widzenia otwartej struktury poziomów stanowiłoby to rozwiązanie dość oryginalne, choć wcale nieobce serii. Po raz pierwszy z dżunglą stykaliśmy się bowiem już w Hitmanie z roku 2000. Biorąc jednak pod uwagę zamiłowanie Kolumbijczyków do produkowania białej substancji psychoaktywnej, bardziej prawdopodobne wydaje się „zwiedzanie” jakiegoś podziemnego laboratorium.

Kolumbia to druga z ujawnionych lokacji Hitmana 2. Pierwszą było Miami, a cztery pozostałe wciąż czekają na swój debiut. Łącznie etapów – a zatem i „odcinków” gry – będzie sześć, każdy oferujący kilka zleceń do wykonania. W przeciwieństwie do poprzedniczki z 2016 roku, Hitman 2 zrezygnuje jednak z epizodycznego systemu wydawniczego. Zamiast niego twórcy oddadzą w ręce graczy całą dostępną zawartość w dniu premiery tytułu. Nie zabraknie natomiast znanych i lubianych „urozmaicaczy” zabawy – powrócą kontrakty w trybie Eskalacji, Nieuchwytne Cele oraz zlecenia tworzone przez graczy. Oprócz tego twórcy po raz kolejny przygotowują zestaw opcjonalnych podpowiedzi noszących nazwę „Okazji”, sugerujących różne ścieżki na dotarcie i pozbycie się celu. Jak wiadomo, duże mapy dają jeszcze większe możliwości.

Czy ten człowiek jest tak naprawdę łysym skrytobójcą? Pokażą jego czyny. - Kolumbijski las deszczowy kolejnym miejscem akcji w Hitmanie 2 – zobacz zwiastun - wiadomość - 2018-09-03
Czy ten człowiek jest tak naprawdę łysym skrytobójcą? Pokażą jego czyny.

Poza tym twórcy przygotowali miłą niespodziankę dla fanów poprzedniej odsłony. Każda lokacja z Hitmana z 2016 roku zostanie bowiem odświeżona i pod nazwą Hitman Legacy Pack wyląduje w Hitmanie 2. Pozwoli to na ponowne zwiedzenie Paryża, Sapienzy czy Hokkaido, a także wykorzystanie wszystkich nowinek, broni i mechanik dostępnych w sequelu. Nabywcy poprzedniej części otrzymają rozszerzenie za darmo.

Premiera Hitmana 2 nastąpi 13 listopada tego roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.