Na ile lat starczy nam Xbox 360?

Jak pamiętamy, pierwszy Xbox został zastąpiony przez 360-tkę po ok. czterech latach obecności na rynku. To dość krótki okres „życia” – zwłaszcza w porównaniu do konsol Sony, które utrzymywały się znacznie dłużej. Na jaki wynik możemy liczyć w przypadku najnowszej konsoli Microsoftu?

futurebeat.pl

Rafał Skierski

Jak pamiętamy, pierwszy Xbox został zastąpiony przez 360-tkę po ok. czterech latach obecności na rynku. To dość krótki okres „życia” – zwłaszcza w porównaniu do konsol Sony, które utrzymywały się znacznie dłużej. Na jaki wynik możemy liczyć w przypadku najnowszej konsoli Microsoftu?

Wypowiedziała się na ten temat Mindy Mount, dyrektorka do spraw finansów w firmie z Redmond, która przyznała, że duże wrażenie wywarła na niej PlayStation 2, która po siedmiu latach od premiery dalej radzi sobie świetnie. „Spójrzcie na PS2 – jest już na rynku naprawdę długo i dalej znajduje swoich klientów. Byłoby świetnie, jeśli udałoby nam się powtórzyć ten wyczyn, ponieważ z każdym rokiem konsola coraz bardziej na siebie zarabia.”

Na ile lat starczy nam Xbox 360? - ilustracja #1

Mount zauważyła ponadto, że zawsze lepsza oprawa graficzna i możliwości konsol nowych generacji są atrakcyjne dla graczy, ale w tym momencie wydaje się, iż kolejne maszynki wcale nie są potrzebne.

Podobało się?

0

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Xbox
2007-11-08
19:04

zanonimizowany484600 Legend

😍

dhsfdsfdsf --> nie dosc ze jestes slepy, glupi i nie umiesz liczyc, to na dodatek podważasz oficjalne informacje.

Wyłącz internet lepiej...

Komentarz: zanonimizowany484600
2007-11-08
19:26

DJ Pinata Senator

DJ Pinata

9 miesięcy po premierze X720, czy jakiego następcy. Tak na oko.

Komentarz: DJ Pinata
2007-11-08
19:38

zanonimizowany486144 Generał

Wracajac do zagadnienia objetości czytnika, to uważam iż jeśli będzie tego wymagała sytuacja, gry bedą wydawane na kilku płytach DVD, tak jak Blue Dragon. Pod względem podzespołów konsola nie ustępuje wiele PLAYSTATION 3. Cała siła leży w grach i reklamie. Poprzednik nie miał tylu dobrych, ekskluzywnych tytółów co konkurent od Sony, więc szybciej odszedł w zapomnienie. Obecnie sytuacja prezentuje się zgoła odmiennie, dlatego też szanse na długi cykl życia konsola ma większe.

Komentarz: zanonimizowany486144
2007-11-10
15:14

mustang353 Chorąży

Panowie jeśli byłoby tak jak mówicie to konsole nie miały by racji bytu, modyfikacja komputera (aby wszystko działało)raz na 4 lata wyniesie maksymalnie cenę konsoli, a nawet jeśli trochę więcej to trzeba zaznaczyć, że gry są 2,5-krotnie tańsze na PC, jeśli tak jak przepowiadacie konsola ta wytrzyma 4 lata to następnej nikt nie kupi bo po co?? Największą przewagą konsoli nad PC jest to że przez dłuższy okres nie trzeba wymieniać sprzętu, i sony i M$ staną na głowie żeby konsole się trzymały jak najdłużej.

Komentarz: mustang353
2007-11-10
15:17

zanonimizowany477824 Chorąży

ze 4 miechy max

Komentarz: zanonimizowany477824

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl