Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2019, 16:50

autor: Adrian Werner

Na E3 Rebellion pokaże Evil Genius 2, Sniper Elite VR i jedną nową grę

Studio Rebellion poinformowało, że podczas targów E3 2019 pokaże strategię Evil Genius 2 i strzelankę Sniper Elite VR oraz ujawni jeden nowy projekt. Wszystkie trzy gry zobaczymy podczas konferencji PC Gaming Show.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Fani gry Evil Genius czekają na pełnoprawną kontynuację od piętnastu lat. - Na E3 Rebellion pokaże Evil Genius 2, Sniper Elite VR i jedną nową grę - wiadomość - 2019-06-01
Fani gry Evil Genius czekają na pełnoprawną kontynuację od piętnastu lat.

Już tylko trochę ponad tydzień dzieli nas od tegorocznej edycji E3. Coraz więcej firm zaczyna dzielić się swoimi planami odnośnie tej imprezy. Najnowszym stało się studio Rebellion, które ogłosiło, że podczas konferencji PC Gaming Show zaprezentuje trzy projekty.

Pierwszym z nich będzie pecetowa strategia Evil Genius 2, czyli kontynuacja wyśmienitej produkcji z 2004 roku. Rebellion przejęło prawa do marki w 2006 roku, a następnie opracowało przeglądarkowe Evil Genius: WMD oraz mobilne Evil Genius Online: The World Domination Simulation. Obie produkcje nie były złe, ale fani marki czekają na prawdziwego sequel. Autorzy zapowiedzieli go dwa lata temu, ale do tej pory nie ujawnili żadnych konkretów ani materiałów graficznych. Tym samym podczas E3 zobaczymy ten projekt po raz pierwszy. Na razie potwierdzono jedynie zwiastun, ale mamy nadzieję, że później przyjdzie nam również obejrzeć zapisy rozgrywki.

Drugim projektem, który Rebellion pokaże na targach, będzie Sniper Elite VR, czyli poboczna odsłona popularnego cyklu snajperskich strzelanek, opracowana specjalnie z myślą o urządzeniach wirtualnej rzeczywistości. W przypadku tej produkcji wyświetlony zostanie zwiastun, a potem dziennikarze uzyskają dostęp do dema.

W 2005 roku studio Rebellion wypuściło Judge Dredd: Dredd vs Death. Możliwe, że teraz zespół chce powrócić do tej marki. - Na E3 Rebellion pokaże Evil Genius 2, Sniper Elite VR i jedną nową grę - wiadomość - 2019-06-01
W 2005 roku studio Rebellion wypuściło Judge Dredd: Dredd vs Death. Możliwe, że teraz zespół chce powrócić do tej marki.

Podczas PC Gaming Show Rebellion ujawni również zupełnie nowy projekt, który zmierza zarówno na pecety, jak i konsole. Na razie nie wiadomo, o jaką produkcję chodzi. Wiemy, że zespół od jakiegoś czasu pracuje już nad Sniper Elite 5, ale do tej pory deklarowano, że pierwsze informacje o projekcie zostaną udostępnione dopiero w 2020 roku. W zeszłym roku szef studia dał do zrozumienia, że w planach może być nowa gra z Sędzią Dreddem w roli głównej. Postawienie na tego bohatera miałoby sens, gdyż równolegle trwają prace nad serialem telewizyjnym opartym na tej marce.

Przypomnijmy na koniec, że PC Gaming Show ruszy 10 czerwca o 19:00 czasu polskiego. Zainteresowanych dowiedzeniem się więcej na temat tegorocznego E3 odsyłamy do naszej rozpiski konferencji oraz listy potwierdzonych projektów, które zostaną pokazane podczas targów.

  1. Oficjalna strona studia Rebellion