Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2013, 13:05

autor: Hed

Murdered: Soul Suspect pokazany w 15-minutowej prezentacji

Gra przygodowa Murdered: Soul Suspect doczekała się solidnego materiału wideo z targów E3. Film prezentuje parę scen z nietypowej produkcji studia Airtight Games, w której wcielimy się w ducha detektywa próbującego rozwikłać tajemnicę własnej śmierci.

Duch detektywa prowadzi śledztwo w 15-minutowej prezentacji Murdered: Soul Suspect. - Murdered: Soul Suspect pokazany w 15-minutowej prezentacji - wiadomość - 2013-06-20
Duch detektywa prowadzi śledztwo w 15-minutowej prezentacji Murdered: Soul Suspect.

W sieci pojawiła się 15-minutowa prezentacja gry Murdered: Soul Suspect, nagrana jeszcze podczas targów E3 2013. Dzięki materiałowi przygotowanemu przez serwis CommunityGame możemy zobaczyć w akcji tytuł tworzony przez studio Airtight Games dla firmy Square Enix. Murdered to nieszablonowa przygodówka detektywistyczna, która kojarzy się z takimi tytułami, jak Ghost Trick lub Geist. Śledztwo prowadzimy w niej bowiem z perspektywy ducha głównego bohatera.

Film zawiera kilkanaście minut gry oraz komentarz Erica Studera, jednego z producentów ze studia Airtight Games. „To nadprzyrodzony thriller detektywistyczny, w którym bohater rozwiązuje tajemnicę własnego morderstwa” – przypomina na wstępie Studer. Demo zaprezentowane na E3 rozgrywa się na miejscu zbrodni, na które duch wraca, aby sprawdzić, czy nie przeoczył jakiegoś szczegółu. To zarazem wprowadzenie do mechaniki gry i przedstawienie jej głównych postaci.

Gra będzie składała się z wielu elementów: skradania, przeczesywania lokacji oraz walki z demonami z zaświatów. Protagonista otrzyma sporo zdolności typowych dla duchów, w tym możliwość wchodzenia do ciał innych ludzi, teleportowania się, przesuwania obiektów znajdujących się w świecie fizycznym, czy przywoływania wspomnień poukrywanych w okolicy. Przedstawiciel Airtight Games zapewnił też, że Murdered ma oferować pewną swobodę w prowadzeniu śledztwa.

  1. Oficjalna strona gry Murdered: Soul Suspect

Murdered: Soul Suspect pokazany w 15-minutowej prezentacji - ilustracja #2Murdered: Soul Suspect to gra przygodowa o duchu detektywa Ronana O’Connora, który próbuje rozwikłać tajemnicę własnego morderstwa. Nietypowy sposób ukazania akcji pozwolił autorom ze studia Airtight Games, znanego z takich gier, jak Dark Void lub Quantum Conundrum, odświeżyć gatunek przygodówek detektywistycznych. Premiera Murdered: Soul Suspect nastąpi na początku 2014 roku na pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Ostatnia aktualizacja: 2013-06-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.