Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2014, 10:35

autor: Góral

Mortal Kombat X - zobacz ponad 30 minut rozgrywki

Twórcy gry Mortal Kombat X zaprezentowali w serwisie Twitch ponad 30 minut rozgrywki z nadchodzącej bijatyki. Oprócz samej walki wybranych postaci, ukazano także kilka brutalnych Fatality. Premiera produkcji odbędzie się 14 kwietnia 2015 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach osobistych.

Mortal Kombat X w skrócie:
  • Gatunek: bijatyka
  • Deweloper: NetherRealm Studios
  • Platformy sprzętowe: PS3, PS4, X360, XOne, PC
  • Premiera: 14 kwietnia 2015 roku

Pracownicy studia NetherRealm zorganizowali transmisję w serwisie Twitch, na której zaprezentowali ponad 30 minut rozgrywki z nadchodzącej bijatyki Mortal Kombat X. Na powyższym materiale obejrzycie starcia rozmaitych postaci – od Raidena walczącego z Kotal Kahnem, przez Quan Chi okładającego się pięściami z Ferrą i Torrem, aż po klasyk w postaci potyczki Scorpiona z Sub-Zero. Przy okazji zaprezentowano również kilka Fatality, w tym bardzo efektowne (i przy okazji obrzydliwe) wykończenie swojego odwiecznego wroga przez Scorpiona (odpowiedni fragment znajdziecie około 29:20 min.). Prezentacja rozgrywki rozpoczyna się w okolicach 19-nastej minuty. Premiera Mortal Kombat X na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach osobistych odbędzie się 14 kwietnia 2015 roku.

Mortal Kombat X - zobacz ponad 30 minut rozgrywki - ilustracja #1

Mortal Kombat X - zobacz ponad 30 minut rozgrywki - ilustracja #2Mortal Kombat X to kolejna odsłona kultowej serii brutalnych bijatyk, zapoczątkowanej w 1992 roku. Po kilku chudych latach w 2011 roku ukazała się gra Mortal Kombat, która wróciła do korzeni marki, będąc jednocześnie produkcją przystosowaną do obecnych realiów rynku gier wideo. Tytuł spotkał się z bardzo ciepłym odzewem, więc w czerwcu 2014 roku oficjalnie zapowiedziano dziesiątą odsłonę serii.

Deweloperzy nie zamierzają wynajdywać koła na nowo i Mortal Kombat X wykorzysta to, co udało się osiągnąć przy okazji wcześniejszej odsłony. Twórcy zatroszczą się jednak o nowe postacie (m.in. Cassie Cage i Kotal Kahn), lepszą oprawę graficzną oraz system trzech stylów walki dla każdego wojownika.