Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2014, 09:56

autor: Entelarmer

Nowy trailer GTA V pokazuje różnice pomiędzy wersją PS3 i PS4

Pokazano kolejny zwiastun Grand Theft Auto V w wersji na konsolę PlayStation 4, porównujący ją z wydaniem na PlayStation 3. Wnioski – już 18 listopada będziemy się cieszyć jeszcze piękniejszą grafiką.

Piąta część jednej z najlepiej ocenianych serii gier ukazała się prawie rok temu na konsole poprzedniej generacji: PlayStation 3 oraz Xbox 360. Niedługo, bo 18 listopada Grand Theft Auto V zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One, zaś dużo później (27 stycznia) – na PC. Można by się zastanawiać, jaki sens ma czekanie tak długo tylko po to, by móc zagrać w niemal tę samą grę na konsolach nowej generacji. Niedawne informacje o wprowadzeniu trybu FPP częściowo rozwiewają te wątpliwości, podobnie jak najnowszy filmik promujący GTA V na nextgeny.

Opublikowany zwiastun pozwala porównać sceny z GTA V wyświetlane przez PlayStation 3 z grafiką oferowaną przez wersję na PlayStation 4. Mówiąc wprost – różnice są ogromne, poczynając od nieporównywalnie wyraźniejszych tekstur oraz wyższej rozdzielczości, na lepszym oświetleniu i dużo większym zasięgu wzroku kończąc. Zmian jest zresztą więcej, np. na jednym z ujęć wersji PS4 pojawia się więcej ludzi niż w tej samej scenie z PS3 (choć z drugiej strony już na samym początku twórcy przeciwstawili pusty las i las z sarnami).

W dniu premiery GTA V zachwyciło graczy doskonałą oprawą graficzną. - Nowy trailer GTA V pokazuje różnice pomiędzy wersją PS3 i PS4 - wiadomość - 2014-11-06
W dniu premiery GTA V zachwyciło graczy doskonałą oprawą graficzną.

Piąte GTA powszechnie uważa się za jedną z najlepszych i najpiękniejszych gier na konsole poprzedniej generacji (m.in. serwis IGN przyznał jej wyróżnienie za najlepszą grafikę na Xboksa 360), a wersja nextgenowa zapowiada się jeszcze lepiej. Tym bardziej, że według ostatnich informacji ma ona utrzymywać płynne 30 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1080p.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

TWOIM ZDANIEM

Kupisz next-genowe GTA V jako posiadacz wersji X360/PS3?

Tak, ten tryb FPP przechylił szalę, muszę to mieć.
67%
Wystarczy mi stara wersja.
19,9%
Rozważam ale jeszcze mnie nie przekonali.
13,1%
Zobacz inne ankiety