Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2014, 08:58

autor: Góral

GTA V na Xbox One / PS4 w 30 klatkach i 1080p (4K na PC-tach)

Przy okazji wczorajszej prezentacji trybu FPP firma Rockstar wyjawiła, że Grand Theft Auto V na konsolach PlayStation 4 i Xbox One działać będzie w 30 klatkach na sekundę i rozdzielczości 1080p. Wersja na komputery PC wspierać będzie jakość 4K.

Grand Theft Auto V w skrócie:
  • Gatunek: sandbox / gra akcji
  • Deweloper: Rockstar North
  • Platformy sprzętowe: PS3, X360, XOne, PS4, PC
  • Data premiery: 17 września 2013 roku (PS3 / X360), 18 listopada 2014 roku (PS4 / XOne), 27 stycznia 2015 roku (PC)

Wczoraj firma Rockstar zaprezentowała tryb FPP, który znajdziemy w grze Grand Theft Auto V na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Przy okazji poruszono kontrowersyjny temat rozdzielczości poszczególnych wersji. Zazwyczaj to najnowsze urządzenie do grania firmy Sony może pochwalić się lepszą jakością obrazu, jednak w przypadku GTA V edycje na XOne i PS4 działać będą w 30 klatkach na sekundę i rozdzielczości 1080p. Natomiast wersja PC-towa wspierać będzie 4K. Przypominam, że nadchodzące wydanie wielkiego hitu studia Rockstar zawierać ma szereg usprawnień graficznych w stosunku do pierwotnej wersji na PlayStation 3 i Xboksa 360. Twórcy zatroszczą się m.in. o bardziej szczegółowe modele postaci, zwiększoną odległość rysowania obiektów i natężenia ruchu na ulicach miasta, pojawią się lepsze efekty pogodowe i nie tylko.

Oprócz usprawnień graficznych, deweloperzy zatroszczą się także o inne elementy – umożliwią m.in. przeniesienie danych z past-genowej wersji, a obecni gracze, którzy skuszą się na jedną z nowych wersji, otrzymają szereg dodatków, w tym nowe misje, wyzwania, pojazdy, bronie, czy też wyścigi muscle carów. Dodatkowo limit graczy w Grand Theft Auto Online zostanie podniesiony z 16 do 30 osób.

Premiera Grand Theft Auto V na konsolach PlayStation 4 i Xbox One odbędzie się 18 listopada bieżącego roku, a 27 stycznia 2015 roku tytuł trafi w ręce użytkowników komputerów PC. Wszystkie wydania dostępne będą w Polsce w rodzimej wersji językowej (napisy).

Grand Theft Auto V – nowe konsolowe wersje będą tak samo ładne. - GTA V na Xbox One / PS4 w 30 klatkach i 1080p (4K na PC-tach) - wiadomość - 2014-11-05
Grand Theft Auto V – nowe konsolowe wersje będą tak samo ładne.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach