Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2014, 15:52

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Mortal Kombat pokonało GameSpy i zachowa multiplayer

Wraz z zamknięciem GameSpy Technology multiplayer w niektórych grach przestanie istnieć, na szczęście sytuacja nie dotyczy bijatyki Mortal Kombat z 2011 roku. Ed Boon, współtwórca serii, zdradził na Twitterze, że sieciowa funkcjonalność produkcji pozostanie nienaruszona.

Mortal Kombat pokonało GameSpy i zachowa multiplayer - ilustracja #1

W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że wraz z dniem 31 maja GameSpy Technology zaprzestanie świadczenia swoich usług. Kilka dni później poznaliśmy listę gier pozbawionych funkcji sieciowych, a niedawno Ed Boon, „ojciec” serii Mortal Kombat, wyjawił w serwisie społecznościowym Twitter, że ostatnia odsłona popularnej bijatyki zachowa tryby online. Fani produkcji mogą więc spać spokojnie. Przy okazji przypominam o ostatnich plotkach, według których nowa część marki zostanie zapowiedziana 2 czerwca. Firma Warner Bros., właściciel studia NetherRealm, nie potwierdziła tych doniesień, ale wydaje się, że prędzej czy później tytuł ujrzy światło dzienne. Ostatnia odsłona sprzedała się na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 w nakładzie przekraczającym 3 mln egzemplarzy. Do tego Mortal Kombat: Komplete Edition na PC również miło zaskoczyło twórców, więc z pewnością to nie ostatni występ Scorpiona i reszty wojowników.

Mortal Kombat to jedna z najsłynniejszych serii bijatyk, która zapisała się wielkimi literami na kartach historii gier wideo. Marka została zapoczątkowana w 1992 roku i przez szereg lat doczekała się kilkunastu odsłon (wraz z projektami pobocznymi). Gdy wydawało się, że lata świetności seria ma już dawno za sobą, w 2011 roku wypuszczono kolejną część, zatytułowaną po prostu Mortal Kombat, która okazała się świetną produkcją, utrzymaną w duchu oryginału.