Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 czerwca 2014, 14:40

Monster Hunter Freedom Unite na iOS doczeka się wersji anglojęzycznej

Firma Capcom poinformowała, że pracuje nad anglojęzyczną wersją mobilnego Monster Hunter Freedom Unite. Konwersja klasycznej japońskiej gry akcji zmierza na iOS i trafi do sprzedaży w tym roku.

Od dawna czekaliśmy na prawdziwą mobilną odsłonę cyklu Monster Hunter. W zeszłym ukazało się co prawda Monster Hunter Dynamic Hunting, ale była to mocno uproszczona produkcja, stanowiąca jedynie smutny cień swoich poprzedników. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że firma Capcom jest wreszcie gotowa dać fanom to, czego ci chcą najbardziej. Wydawca ogłosił bowiem, że kończy prace nad anglojęzyczną wersją Monster Hunter Freedom Unite na iOS, czyli konwersją pełnowymiarowej odsłony serii, która pierwotnie ukazała się na konsolę przenośną PlayStation Portable w 2008 roku.

Akcja przeniesie nas do znanego z innych odsłon świata fantasy, którego najbardziej charakterystycznym elementem są olbrzymie potwory terroryzujące tereny oddalone od miast. Wcielimy się w łowcę, który zarabia na życie polując na te bestie. Struktura świata będzie otwarta, a kampania nie położy dużego nacisku na fabułę. Zamiast tego swobodnie będziemy mogli dobierać interesujące nas zadania, których wykonywanie odblokuje dostęp do kolejnych, jeszcze trudniejszych wyzwań. Generalnie misje dzielić się mają na trzy typu: odnajdywanie konkretnych typów roślin, walka z dużymi grupami przeciwników oraz polowania na pojedyncze największe monstra.

Sercem gry będzie rozbudowany system walki, który wymagać ma zarówno zręczności, jak i sprytu. Uzbrojenie podzielone zostanie na kilka odrębnych klas, posiadających unikalne właściwości i wymagające sporo treningu, zanim nauczymy się pełnego wykorzystywania ich możliwości. Równie dużo czasu spędzimy ucząc się słabych stron wrogów. Wiele potworów wymagać będzie bowiem zastosowania odpowiednich technik tropienia, a potem specjalnych taktyk podczas samych walk. Cały ten system ma być wyjątkowo skomplikowany, więc gracze spędzą wiele czasu podczas dobierania odpowiednich zestawów ekwipunku oraz uzbrojenia.

Monster Hunter Freedom Unite zostanie mocno zmodyfikowane, tak aby dobrze sprawdzało się na ekranach dotykowych. W interfejsie pojawią się dodatkowe ikony i funkcje (np. automatyczne śledzenie przeciwnika), ułatwiające mobilne polowania. W porównaniu z pierwowzorem na PSP wyraźniej poprawie ulegnie także oprawa graficzna. Poza rozgrywkami solo możliwa będzie także zabawa w trybie kooperacyjnym, w którym maksymalnie cztery osoby zbiorą się w drużynę myśliwych i wspólnymi siłami spróbują pokonać największe potwory.

Gra ukazała się już w Japonii i zbiera na razie głównie pozytywne opinie. Pomaga w tym zapewne fakt, że dla purystów przewidziano opcję wykorzystania zewnętrznych padów.