Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 stycznia 2017, 11:20

Mobilny BioShock nie powróci do App Store

Mobilne wydanie gry BioShock zostało jakiś czas temu usunięte z dystrybucji z powodu braku kompatybilności z nowymi wersjami systemu iOS. Teraz wiemy już, że pomimo wcześniejszych obietnic, produkcja nie zostanie zaktualizowana i nigdy nie powróci do App Store.

Mamy złe wieści dla tej garstki użytkowników systemu iOS, którzy wciąż nie stracili nadziei na powrót gry BioShock do App Store. Teraz wiemy już definitywnie, że nigdy to nie nastąpi.

Pomimo uproszczeń grafiki, BioShock całkiem dobrze sprawdzał się na urządzeniach mobilnych. - Mobilny BioShock nie powroci do App Store - wiadomość - 2017-01-24
Pomimo uproszczeń grafiki, BioShock całkiem dobrze sprawdzał się na urządzeniach mobilnych.

Przypomnijmy, że mobilna konwersja BioShocka zadebiutowała w 2014 roku i spotkała się z ciepłym przyjęciem. Niestety, jakiś czas potem firma Apple wypuściła wersję 8.4 systemu iOS, z którym gra nie była kompatybilna. Wydawca, czyli 2K Games, usunął więc produkcję z dystrybucji, ale obiecał, że po wprowadzeniu potrzebnych poprawek tytuł powróci do App Store.

Teraz na oficjalnej stronie 2K Games po cichu zmodyfikowano wiadomość poświęconą temu wydarzeniu, usuwając z niej obietnicę przywrócenia gry do dystrybucji. W praktyce oznacza to, że wydawca porzucił plany zaktualizowania produkcji pod najnowsze wersje systemu.

Osoby, które kupiły tę grę mogą wciąż ją pobrać, ale zagranie w nią jest możliwe tylko w przypadku posiadania urządzenia z iOS w wersji 8.3. Biorąc pod uwagę fakt, że niedawno system został zaktualizowany przez Apple do 10.2.1 wątpliwe jest, aby grupa osób wciąż mających dostęp do mobilnego BioShocka była duża. Pozostawanie przy mocno już przestarzałej edycji systemu dla jednej tylko produkcji nie ma bowiem większego sensu.

Porzucenie mobilnej wersji bez wątpienia zdenerwuje wielu graczy. Zwłaszcza, że była to produkcja droga jak na mobilne standardy – kosztowała 15 dolarów. Podobna sytuacja miała miejsce z Monster Hunter Freedom Unite, ale ta historia miała szczęśliwe zakończenie, gdyż ostatecznie firma Capcom zaktualizowała ten tytuł i powrócił on do dystrybucji w App Store. Szkoda, że 2K Games nie było stać na podobny gest.

  1. Oficjalna strona serii