Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2011, 09:10

autor: Adrian Werner

MMORTS End of Nations postawi na model darmowy

Coraz więcej gier MMO przestawia się na model darmowy uzupełniony mikropłatnościami. Firma Trion World Network ogłosiła, że do licznej grupy produkcji tego typu dołączy również MMORTS End of Nations.

Ostatnimi czasy wśród gier sieciowych coraz większą popularność zdobywa model darmowy z dobrowolnymi mikropłatnościami. Kolejną produkcją, która skorzysta z tego rozwiązania będzie MMORTS studia Petroglyph End of Nations. Ponadto, z okazji nadchodzącego gamescomu, twórcy wypuścili nowy zwiastun.

MMORTS End of Nations postawi na model darmowy - ilustracja #1

Grę będzie można pobrać za darmo z oficjalnej strony w dniu premiery. Planowane są również wydania pudełkowe, w tym Edycja Kolekcjonerska. Ponadto autorzy zaoferują opłacanie abonamentu, który ma zapewnić sporo ułatwień w porównaniu do opcji darmowej. Niestety, obecnie twórcy nie są gotowi jeszcze ujawnić, kiedy gra trafi na rynek.

End of Nations to strategia czasu rzeczywistego rozgrywana w skali MMO. Gra zaoferuje rozbudowaną kampanię, którą będziemy mogli przejść sami lub w kooperacji z przyjaciółmi. Prawdziwym sercem tego tytułu będzie jednak tryb rywalizacji, w którym powalczymy o kontrolę nad światem. W bitwach naraz będzie mogło brać udział maksymalnie 52 graczy, podzielonych na dwie drużyny po 26 osób każda. Warto wspomnieć, że firma Petroglyph założona zostało przez prawdziwych weteranów gatunku RTS. Zatrudnieni tam ludzie to w dużej części byli pracownicy Westwood Studios, czyli studia, które dało nam Dune 2 oraz serię Command & Conquer.

End of Nations obecne będzie na tegorocznym Gamescomie. Z okazji tej imprezy przygotowano nowy zwiastun.