Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2014, 23:08

Mirror’s Edge w nowym dzienniku dewelopera

Tak jak oczekiwano, konferencja firmy Electronic Arts dała nam też nowe informacje o Mirror’s Edge – drugiej odsłony serii platformówek FPP od studia EA DICE. Obyło się bez zapierających dech materiałów, ale zobaczyliśmy przynajmniej świeży dziennik dewelopera, w którym znalazło się parę fragmentów rozgrywki z nadchodzącej produkcji.

Niestety, podczas E3 2014 nie pokazano zbyt wiele w temacie nowego Mirror’s Edge. - Nowe Mirror’s Edge na świeżym dzienniku dewelopera - wiadomość - 2014-06-09
Niestety, podczas E3 2014 nie pokazano zbyt wiele w temacie nowego Mirror’s Edge.

Nowe Mirror’s Edge było jedną z bardziej wypatrywanych gier na konferencji firmy Electronic Arts podczas tegorocznej edycji targów E3. Podobnie jak w przypadku czwartego Mass Effecta, nie doczekaliśmy się dłuższego zapisu rozgrywki ani nawet zwiastuna z prawdziwego zdarzenia, a „jedynie” dziennika dewelopera, omawiającego różne aspekty (głównie artystyczne) kolejnego dzieła studia EA DICE oraz pokazującego nieco fragmentów rozgrywki – w dużej mierze pochodzą one z gry w fazie prototypowej, a więc dalekiej od finalnego stanu. Niemniej, już teraz widać, że w „spokojnych” sekwencjach platformówkowych Faith będzie poruszała się w sposób zbliżony do tego znanego z „jedynki”. Jednak podczas walki da się zaobserwować spore zmiany – bohaterka ma teraz szerszy wachlarz ruchów, a przeciwników możemy eliminować, nie przerywając biegu, dzięki czemu starcia są dynamiczniejsze. Omawiany film znajdziecie poniżej.

Niestety, nadal nie znamy docelowych platform sprzętowych drugiego Mirror’s Edge, ale możemy spekulować, że tytuł otrzymają posiadacze pecetów i konsol ósmej generacji (PlayStation 4, Xbox One). Tajemnicą pozostaje takża termin premiery, jednak z pewnością nastąpi ona nie wcześniej niż w przyszłym roku.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej