Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2016, 18:04

autor: Góral

Mirror's Edge Catalyst – nowa zapowiedź i materiał na tvgry.pl

24 maja na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych ukaże się Mirror's Edge Catalyst. My mieliśmy już okazję przetestować nowe dzieło studia DICE, więc przygotowaliśmy dla Was pisemną zapowiedź oraz materiał wideo.

Dziś o godzinie 18:00 zeszło embargo na zapowiedzi Mirror's Edge Catalyst, w związku z czym w sieci można już znaleźć sporo świeżych materiałów zawierających wrażenia z zabawy w nowe przygody Faith. My również mieliśmy okazję sprawdzić, co tym razem zaoferowało graczom studio DICE i przygotowaliśmy dwa materiały – jeden w formie wideo, który obejrzycie powyżej, oraz pisemną zapowiedź, do której link wklejamy niżej. Wszystkie szczegóły związane z nowym Mirror's Edge znajdziecie właśnie tam, ale dla osób z mniejszą ilością czasu wypunktowaliśmy także poniżej kilka ciekawostek. Najpierw przypominamy jednak, że Catalyst ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych 24 maja bieżącego roku.

Mirror's Edge Catalyst – nowa zapowiedź i materiał na tvgry.pl - ilustracja #2

Kilka ciekawostek na temat Mirror's Edge Catalyst:

  • w porównaniu do pierwszej części, sterowanie – choć całkiem podobne – jest bardziej dopieszczone. Bohaterka jest bardziej responsywna, łatwiejsza do „wyczucia” i po prostu lepiej się ją kontroluje;
  • wśród zadań pobocznych, które można wykonywać w przerwach między głównymi misjami, znajdziemy bieg na czas, przenoszenie przesyłki na czas oraz dezaktywowanie anten wroga;
  • system walki przynosi więcej satysfakcji niż w poprzedniczce, a dodatkowo wrogowie rozmieszczeni są w ten sposób, by można było pozbyć się ich w trakcie biegu, bez wytracania tempa;
  • w produkcji ukryto ponad 100 znajdziek;
  • świat Mirror's Edge Catalyst jest atrakcyjniejszy niż wcześniej, z kilku powodów – przede wszystkim jest otwarty (choć i tak bardzo często jesteśmy prowadzeni za rączkę), wygląda o wiele lepiej, zabawa rozgrywa się również w nocy, a w trakcie przygody natrafiamy na mieszkańców, samochody itd.

Przy okazji warto jeszcze napomknąć, że studio DICE właśnie ujawniło datę startu zamkniętych beta testów Mirror's Edge Catalyst, które zapowiedziano w lutym. Odbędą się one w dniach 22 – 26 kwietnia, a uprawnione osoby otrzymają wejściówki mailowo. Podczas zabawy zostanie udostępnionych kilka misji głównych, parę zadań pobocznych oraz tryb Social Play, czyli moduł sieciowy, o którym również przeczytacie w naszej zapowiedzi oraz posłuchacie, co do powiedzenia na jego temat mają deweloperzy w powyższym nagraniu.

Mirror's Edge Catalyst – nowa zapowiedź i materiał na tvgry.pl - ilustracja #4

Mirror's Edge Catalyst to druga odsłona serii Mirror's Edge, zapoczątkowanej w 2008 roku grą o tym samym tytule. Produkcja nie jest bezpośrednią kontynuacją przygód Faith – głównej bohaterki jedynki. Zamiast tego deweloperzy zdecydowali się na swego rodzaju reboot, wykorzystujący znane już postacie, uniwersum i elementy fabuły. W związku z tym gracze ponownie pokierują wygimnastykowaną dziewczyną, która może stać się katalizatorem zmian w otaczającym ją sterylnie czystym świecie, znajdującym się pod kontrolą wpływowych korporacji.