Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2015, 11:50

Mirror's Edge Catalyst dopiero w maju

Sara Jansson ze studia DICE poinformowała o przesunięciu premiery gry Mirror's Edge Catalyst. Do utopijnego Miasta Szkła powrócimy dopiero 24 maja 2016 roku.

Do Miasta Szkła powrócimy wraz z Faith dopiero w połowie przyszłego roku. - Mirror's Edge Catalyst dopiero w maju - wiadomość - 2015-10-30
Do Miasta Szkła powrócimy wraz z Faith dopiero w połowie przyszłego roku.

Mamy złą wiadomość dla osób czekających na Mirror’s Edge: Catalyst – gra nie ukaże się 23 lutego, jak zapowiadano w czerwcu. Sara Jansson ze studia DICE poinformowała we wpisie na oficjalnej stronie gry, że zespół postanowił przesunąć datę premiery następcy Mirror’s Edge na 24 maja 2016 roku. Według niej powodem jest chęć dopracowania gry przed wydaniem, choć Jansson nie wskazała na żadne konkretne elementy. Ograniczyła się do zapewnienia, że druga wizyta w Mieście Szkła będzie doświadczeniem „jak najbardziej zajmującym, immersyjnym i niezapomnianym”, a fabuła okaże się głębsza i bardziej wciągająca niż w poprzedniczce. Biorąc pod uwagę możliwość swobodnego zwiedzania świata gry (i to bynajmniej nie z wykorzystaniem pojazdów, lecz na piechotę) i spore oczekiwania fanów nie można mieć za złe twórcom chęci doszlifowania swojego dzieła. Pytanie tylko, czy graczom od 7 lat wyglądającym następcy pamiętnego Mirror’s Edge starczy cierpliwości, by odczekać te dodatkowe 3 miesiące.

Mirror’s Edge Catalyst to kontynuacja wydanego w 2008 roku Mirror’s Edge. Akcja gry rozgrywała się fikcyjnym Mieście Szkła, którego mieszkańcy zgodzili się zrezygnować ze swobód obywatelskich w zamian za zapewnienie im wygody i bezpieczeństwa. Gracz kierował poczynaniami Faith Connors, kurierki dostarczającej wiadomości z pominięciem sieci telefonicznych i mailowych, kontrolowanych przez władze metropolii. Tytuł kładł ogromny nacisk na immersję oraz płynność przemieszczania się z wykorzystaniem realistycznych, parkourowych akrobacji. Mirror’s Edge Catalyst zadebiutuje na PC oraz konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.