Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2016, 09:26

autor: Adrian Werner

Mirror’s Edge Catalyst - nowy zwiastun i zapowiedź beta-testów

Firma Electronic Arts i studio DICE opublikowały nowy zwiastun fabularny Mirror’s Edge Catalyst. Ponadto ogłoszono plany zorganizowania zamkniętych beta-testów.

Firma Electronic Arts wypuściła nowy zwiastun Mirror’s Edge Catalyst, czyli nowej odsłony marki zapoczątkowanej przez wydane w 2008 roku Mirror's Edge. Filmik wprowadza w fabułę gry, w tym zwłaszcza w historię głównej bohaterki Faith i zawiera sporo niewidzianych wcześniej fragmentów rozgrywki. Ponadto twórcy, czyli ludzie ze studia DICE, ujawnili, że w planach jest zamknięta beta, w której będą mogli uczestniczyć posiadacze wszystkich platform sprzętowych, na jakie zmierza ten tytuł. Nie podano, kiedy ruszą testy, ale na oficjalnej stronie uruchomiono już przyjmowanie zgłoszeń od chętnych do wzięcia w nich udziału.

W przeciwieństwie do pierwszej części, Mirror’s Edge Catalyst zaoferuje elementy trybu multiplayer, ale będą one bardzo ograniczone. Nie pojawi się możliwość bezpośredniej kooperacji lub rywalizacji. Zamiast tego w ramach sieciowych rankingów będziemy mogli porównywać własne rekordy osiągnięte w próbach czasowych z wynikami reszty społeczności. Ponadto nasze działania w kampanii będą miały subtelny wpływ na świat widziany przez innych graczy. Taka ograniczona funkcjonalność multiplayer sprawia, że najprawdopodobniej beta testy zorganizowane zostaną głównie dla celów promocyjnych, aby zwiększyć zainteresowanie grą przed premierą.

W Mirror’s Edge Catalyst ponownie wcielimy się w postać Faith, która zarabia na życie jako nielegalny goniec, przemierzający dachy dystopijnego Miasta Szkła. Bohaterkę poznamy na znacznie wcześniejszym etapie kariery niż w Mirror’s Edge, a jej działania będą tytułowym katalizatorem przemian w metropolii i pozwolą społeczeństwu poznać prawdę o rządzącym nim Konglomeracie.

Podobnie jak pierwsze Mirror’s Edge, gra jest platformówką rozgrywaną z perspektywy pierwszoosobowej, ale autorzy wprowadzili także wiele zmian i ulepszeń. Liniowe poziomy pierwowzoru zostały zastąpione przez świat o otwartej strukturze. Porzucono możliwość korzystania z broni palnej, co rekompensuje rozbudowa systemu walki wręcz. Liczne ulepszenia zaszły także w mechanice parkouru, która stała się prostsza w obsłudze, ale jednocześnie oferuje nowe możliwości ruchowe.

Mirror’s Edge Catalyst zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 24 maja tego roku.

  1. Mirror’s Edge Catalyst – oficjalna strona gry
  2. Mirror's Edge: Catalyst - jedna z najlepiej dopracowanych gier targów gamescom (zapowiedź)
  3. Mirror’s Edge Catalyst – kompendium wiedzy [Aktualizacja #1: obsuwa, Mirror's Edge Exordium i inne]