Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2014, 12:42

Minecraft - największa w historii aktualizacja już dostępna

Ukazała się największa z dotychczasowych aktualizacji do niezwykle popularnego Minecrafta, zawierająca nowe elementy, funkcje oraz szereg usprawnień. Ponadto firma Sony zapowiedziała, że w przeciągu doby na PlayStation Store ukaże się wersja gry na PlayStation 4.

Tak jak zapowiadano jeszcze w zeszłym miesiącu, ukazała się największa aktualizacja w historii Minecrafta. Łatka, oznaczona numerem 1.8 i nazwą The Bountiful Update, wprowadza szereg zmian oraz nowości – twórcy zapewniają, że prace nad nią trwały prawie rok. Dobre wiadomości na temat produkcji studia Mojang nie dotyczą jednak wyłącznie komputerów osobistych. Na blogu PlayStation możemy przeczytać, że w przeciągu najbliższej doby Minecraft zawita także PlayStation 4.

Aktualizacji tak wielkich rozmiarów gracze jeszcze w Minecrafcie nie widzieli. - Minecraft - największa w historii aktualizacja już dostępna - wiadomość - 2014-09-04
Aktualizacji tak wielkich rozmiarów gracze jeszcze w Minecrafcie nie widzieli.

Aktualizacja 1.8 Minecrafta:

 1. nowe materiały: granit, andezyt, dioryt, podwodny kryształ Prismarine, czerwony piaskowiec i inne
 2. nowe przedmioty: banery, żelazne zapadnie, stojaki na zbroje, baranina
 3. nowi przeciwnicy: Endermite oraz Guardian
 4. tryb widza oraz dwa rodzaje światów: „Customized” oraz „Debug Mode”
 5. jedno nowe osiągnięcie oraz trzy statystyki
 6. ponad dziesięć nowych komend
 7. dodatkowe możliwości personalizacji swojej postaci
 8. zmienione tablice wyników
 9. zmiany w Minecraft Realms – dodano wykres aktywności oraz ładowanie własnych map
 10. pomniejsze zmiany (drzwi we wszystkich rodzajach drewna, zbalansowanie handlu w wioskach, możliwość dodawania przycisków na suficie)
 11. szereg innych usprawnień, których pełną listę znajdziecie tutaj
 12. oczywiście usunięto postać Herobrine
Posiadacze Minecrafta na PlayStation 3 będą mogli przenieść się na konsole nowej generacji za niższą cenę. - Minecraft - największa w historii aktualizacja już dostępna - wiadomość - 2014-09-04
Posiadacze Minecrafta na PlayStation 3 będą mogli przenieść się na konsole nowej generacji za niższą cenę.

Aktualizacja to informacja istotna przede wszystkim dla tych, którzy w Minecraft grają na PC. Dla posiadaczy PlayStation 4 znacznie ważniejsza jest zapewne wiadomość, że – po niedawnych problemach z uzyskaniem certyfikacji - najpóźniej o północy czasu pacyficznego na PlayStation Store produkcja studia Mojang pojawi się także na tej konsoli. Cena wyniesie 19,99 dolarów, jednak posiadacze gry na PlayStation 3, niezależnie, czy w postaci cyfrowej czy fizycznej, będą mogli uaktualnić swoją wersję za 4,99 dolarów. To niezbyt wysoka cena, szczególnie biorąc pod uwagę możliwość kontynuowania swojej rozgrywki z poprzedniej platformy oraz światy aż o 36 razy większe niż te, które widzieliśmy na PlayStation 3. Jednocześnie Brian Silva z firmy Sony zapewnił, że Mojang oraz szkockie studio 4J pracują nad przeniesieniem Minecrafta także na PlayStation Vita.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Minecraft
 2. Recenzja gry Minecraft – nowy wymiar swobody

Ostatnia aktualizacja: 2014-09-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Minecraft

Minecraft