Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2014, 13:48

autor: Góral

Minecraft niedługo otrzyma największą aktualizację w historii

Studio Mojang poinformowało, że 2 września ukaże się aktualizacja 1.8 wprowadzająca szereg mniejszych i większych zmian do gry Minecraft na komputerach PC. Jednocześnie okazało się, że wersja na konsolę PlayStation 4 nie przeszła przez proces certyfikacji, a edycje na Xboksa One i PlayStation Vita nie zostały jeszcze ukończone.

Studio Mojang poinformowało, że aktualizacja 1.8 do gry Minecraft ukaże się 2 września, jednak już teraz mogą ją pobrać osoby z aktywowaną wersją deweloperską. Według twórców jest to największy patch, jaki do tej pory ujrzał światło dzienne. Jego produkcja trwała ponad 300 dni. W tym czasie deweloperzy zatroszczyli się o wzrost wydajności tytułu oraz wprowadzili szereg poważnych zmian i nowinek, o których przeczytacie w dalszej części niniejszej informacji. Jednocześnie okazało się, że Minecraft na konsolę PlayStation 4 nie przeszedł procesu certyfikacji, co jest równoznaczne z opóźnieniem premiery wersji na next-gena firmy Sony. Tytuł miał się ukazać w tym miesiącu, ale najprawdopodobniej ujrzy światło dzienne we wrześniu. Nie wiadomo także, co z edycjami na Xboksa One i PlayStation Vita. Ostatnie doniesienia zespołu 4J Studios odpowiedzialnego za konwersję, głoszą, że deweloperzy walczą jeszcze z bugami, więc możemy podejrzewać, że tytuł zadebiutuje na tych konsolach jeszcze później.

Minecraft - znamy zawartość aktualizacji 1.8; wersja na PS4 nie przeszła przez certyfikację - ilustracja #1

Aktualizacja 1.8 PC-towej wersji Minecrafta:

  • dodano różne rodzaje materiałów (granit, andezyt, dioryt, itd.), żelazne zapadnie, stojaki na zbroję, baraninę (w tym także gotowaną), banery i nie tylko;
  • mieszkańcy wioski zbierają plony i sadzą rośliny;
  • drzwi i ogrodzenia występują we wszystkich odmianach drewna;
  • dodano tryb widza, dwa typy światów (Customized i Debug Mode) oraz możliwość ustawienia bariery świata;
  • dodano różne komendy (m.in. /blockdata, /clone, /fill, /title czy też /worldborder);
  • tablice wyników otrzymały szereg nowych funkcji;
  • naprawiono listę serwerów;
  • zmiany w Minecraft Realms (wykres aktywności, możliwości przesyłania własnych map);
  • mnóstwo innych zmian, o których przeczytacie w opublikowanej wiadomości.

Minecraft to kultowa już gra stworzona przez studio Mojang. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest także na urządzeniach mobilnych i konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. W produkcji znajdują się edycje dedykowane Xboksowi One, PlayStation 4 i PlayStation Vita. Projekt do tej pory sprzedał się w nakładzie przekraczającym 54 mln egzemplarzy.

Ostatnia aktualizacja: 2014-08-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Minecraft

Minecraft