Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 sierpnia 2014, 20:42

autor: Adrian Werner

Assassin’s Creed Memories – karciankowa odsłona cyklu firmy Ubisot rozpoczeła podbój systemu iOS

Firma Ubisoft wypuściła na mobilny system iOS grę Assassin’s Creed Memories, czyli połączenie karcianki i bitewnego RPG-a. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Firma Ubisoft nie kazała nam długo czekać na kolejną mobilną odsłonę swojej najpopularniejszej marki. Od ujawnienia projektu Assassin’s Creed Memories minęło raptem pięć tygodni, a gra już trafiła na urządzenia z systemem iOS.

Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Na razie nie wiemy kiedy twórcy mają w planach również wypuszczenie wersji na Androia. Ubisoft bardzo aktywnie wspiera jednak system firmy Google, więc zdziwilibyśmy się, gdyby gra nie doczekała się wkrótce konwersji.

Assassin’s Creed Memories to połączenie karcianki i bitewnego RPG-a, którego główną atrakcją jest tryb rywalizacji między graczami. Polem tych starć są różnorodne lokacje i ery, zarówno te znane z poprzednich odsłon, w tym renesansowe Włochy czy kolonialna Ameryka, jak i nowe, takie jak feudalna Japonia czy imperialna Mongolia. Cele rozgrywki również są dobrze znane – musimy odnajdywać wskazane ofiary i pozbawiać je życia, tyle że tutaj dokonujemy tego za pomocą kart.

Karty dzielą się na trzy kategorie – bronie, zbroje i sojusznicy. Dwie pierwsze służą do wyprowadzana ataków i wzmacniania obrony asasynów. Natomiast sojusznicy to oczywiście wyposażone w specjalne umiejętności postacie, wśród których nie brakuje bohaterów doskonale znanych fanom cyklu.

Assassin’s Creed Memories oferuje kampanię dla pojedynczego gracza, z całkiem rozbudowaną jak na karciankę fabułą, która powinna zainteresować miłośników serii. Tryb ten stanowi jednak jedynie trening przed prawdziwą atrakcją gry, jaką są starcia z innymi użytkownikami. Zabawa nie ogranicza się do potyczek jeden na jednego. Zamiast tego autorzy przygotowali obszerne opcje społecznościowe, w tym łączenie się w gildie, co pozwala na wzięcie udziału w wielkich bitwach, w których ścierają się ze sobą dwie dwudziestoosobowe drużyny.

Pierwsze recenzje i wrażenia sugerują, że Assassin’s Creed Memories jest ciekawą produkcją, która powinna przypaść do gusty miłośnikom karcianek. Mimo to mamy nadzieję, że jej premiera nie oznacza całkowitego odejścia firmy Ubisoft od tworzenia mobilnych odsłon tej marki należących do kategorii premium.

Ostatnia aktualizacja: 2014-08-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.