Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2020, 13:26

Minecraft - mod pozwalający na odpalenie Dooma w grze

Jeden z graczy Minecrafta stworzył modyfikację, dzięki której można w grze zbudować działające komputery (oparte na maszynie wirtualnej). Urządzenia są w pełni funkcjonalne i można na nich np. odpalić klasycznego Dooma.

Minecraft - mod pozwalający na odpalenie Dooma w grze - ilustracja #1
Granie w Dooma w Minecrafcie? Czemu nie.

Jeśli myślicie, że dzieła graczy Minecrafta już dawno przestały robić na Was wrażenie, to dzisiaj mamy okazję przedstawić Wam projekt, który najpewniej zmieni ten stan rzeczy. Autorowi omawianej modyfikacji udało stworzyć się w grze komputery, działające na maszynach wirtualnych, z których można bezproblemowo korzystać (np. rysować w Paincie, a nawet grać w Dooma). Jego dzieło szybko podbiło serca społeczności (ponad 115 tys. polubień wątku na Reddicie). Krótkie przedstawienie moda możecie obejrzeć poniżej.

I made a minecraft mod with which you can build computers that work as virtual machines, so they're basically real computers. You order the computer parts from space using a tablet. from r/gaming

Autor projektu umieścił go w sieci, dzięki czemu chętni gracze mogą również z niego skorzystać (odpowiednie pliki do pobrania znajdziecie tutaj). Do poprawnego działania modyfikacji należy także zainstalować na swoim komputerze program do tworzenia maszyn wirtualnych – VirtualBox. Z wgranym modem w Minecrafcie pojawi się możliwość stworzenia tzw. „Ordering Tablet”, za pomocą którego można „zamówić” części potrzebne do poskładania peceta w grze (te dostarczy kosmiczna satelita). Następnie wystarczy poskładać sprzęt w całość i wybrać interesujący nas wirtualny obraz systemu (ten najlepiej wcześniej przenieść do odpowiedniego folderu Minecrafta). Po zainstalowaniu systemu będzie można korzystać w pełni z komputera. W razie problemów pełną instrukcję działania modyfikacji znajdziecie pod tym adresem.