Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2020, 13:34

autor: Froozyy

Minecraft - willa z błota nietypowym tworem gracza

Gracz Minecrafta postanowił zbudować okazałą willę wyłącznie przy użyciu błota. Jego projekt szybko podbił serca pozostałej części społeczności.

Minecraft - willa z błota nietypowym tworem gracza - ilustracja #1
Kreatywność graczy Minecrafta nidy nie przestanie nas zadzwiać.

Jeden z użytkowników forum Reddit poświęconego grze Minecraft podzielił się z innymi swoim nietypowym projektem. Postanowił zbudować willę wraz z otaczającym ją ogrodem wyłącznie przy użyciu błota (lub też ziemi – z ang. dirt), które jest najłatwiejszym zasobem do zdobycia w grze (a przy okazji najprościej je zniszczyć). Jego schronienie szybko podbiło serca pozostałych użytkowników głównie dlatego, że wśród społeczności graczy Minecrafta przyjęło się żartowanie z początkujących, których zazwyczaj pierwszą budowlą jest właśnie skromna chatka z ziemi. Autor wątku wyniósł to jednak na zupełnie inny poziom, czym zaskarbił sobie podziw innych. Efekt jego pracy możecie zobaczyć poniżej.

Znaleźli się jednak tacy, którzy zarzucili autorowi, że pobrał on po prostu gotowy projekt dworku i za pomocą specjalnej komendy podmienił materiały użyte do jego zbudowania. Twórca jednak wytłumaczył, że willę zbudował własnoręcznie na konsoli, na której wspomniana komenda nie może być w ogóle użyta. Warto także zaznaczyć, że powstała alternatywna wersja willi, w której jest znacznie więcej „zieleni”.