Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2020, 13:10

autor: AlexB

Pokaz Xbox Series X - Microsoft może przełożyć czerwcowe wydarzenie

Według Jeffa Grubba, dziennikarza serwisu VentureBeat, Microsoft wstępnie zdecydował się na przesunięcie zaplanowanej na ten miesiąc transmisji z cyklu Xbox 20/20 na sierpień. Powodem tego ma być konferencja Sony. Jednocześnie otrzymaliśmy potwierdzenie, że lipcowa konferencja jest jak na razie niezagrożona.

W SKRÓCIE
  1. Jak donosi jeden z dziennikarzy VentureBeat, Microsoft zdecydował się na wstępne przesunięcie czerwcowej konferencji z cyklu Xbox 20/20 na sierpień.
  2. Powodem ma być niechęć przed odsłanianiem kolejnych kart na temat swojego sprzętu i gier przed Sony.
  3. Dziennikarz nie wyklucza jednak, że Microsoft może jeszcze zmienić zdanie po konferencji Sony i zaprezentować coś swojego.
  4. Niemal pewne jest za to, że jedna z konferencji Xbox 20/20 odbędzie się w lipcu.

Na początku ubiegłego miesiąca firma Microsoft ogłosiła Xbox 20/20 – cykl transmisji, podczas których gigant z Redmond przedstawia atrakcje czekające na graczy w najbliższej przyszłości, w tym na starcie nadchodzącej generacji. Pierwsza z nich odbyła się w maju, a kolejne miały odbywać się co miesiąc. Niewykluczone jednak, że rzeczywistość namieszała nieco w tych planach. Tak twierdzi Jeff Grubb, dziennikarz serwisu VentureBeat. Poinformował on na Twitterze, że Microsoft wstępnie zdecydował się na przesunięcie jednej ze swoich konferencji z cyklu Xbox 20/20, nazwanej Xboxing Day, z czerwca na sierpień.

W rozmowie z Gregiem Millerem i Timem Gettysem z Kinda Funny Games Grubb podał, dlaczego według jego źródeł Microsoft z niechęcią patrzy na czerwcowy termin. Bynajmniej nie ma to nic wspólnego z obecną sytuacją w USA. Chodzi o konferencję Sony, która, jak dowiedzieliśmy się wczoraj, odbędzie się 11 czerwca o godzinie 22:00 czasu polskiego. Przedstawiciele giganta z Redmond nie chcą wykładać swoich kolejnych kart przed ekipą z Japonii (via Game Rant). Dziennikarz nie wyklucza jednak, że po zobaczeniu prezentacji związanej z PlayStation drużyna Microsoftu zmieni zdanie i ostatecznie pokaże coś w czerwcu. Wszystko to pozostaje jednak w sferze nieoficjalnych doniesień, zatem choć ich źródło można traktować jako wiarygodne, należy je brać z odpowiednim dystansem.

Pokaz Xbox Series X - Microsoft może przełożyć czerwcowe wydarzenie - ilustracja #1
Czy w czerwcu otrzymamy nowe wieści z obozu Microsoftu?

Niemal pewne jest za to, że lipcowa konferencja z cyklu Xbox 20/20 odbędzie się bez większych zawirowań z terminem. Potwierdził to na Twitterze Aaron Greenberg zajmujący się marketingiem marki Xbox w firmie Microsoft. Ponadto napisał on, że nic tak naprawdę nie zostało przesunięte. Jak zauważa Grubb, teoretycznie jest to prawdą, gdyż właściwie nic nie było na czerwiec oficjalnie zapowiedziane. Padły tylko słowa o „miesięcznych wydarzeniach”, które można interpretować na różne sposoby, dlatego też stanowią pewien „wentyl bezpieczeństwa” dla ekipy z Redmond.

Z tego, co podano wcześniej, podczas zaplanowanej na lipiec konferencji z serii Xbox 20/20 mamy poznać nowe szczegóły na temat nadchodzących gier studiów należących do Microsoftu. Co się natomiast tyczy wydarzenia czerwcowego/sierpniowego, to nie ma oficjalnych doniesień, co podczas niego zostanie zaprezentowane. Mówi się jednak, że ujrzymy konsolę Xbox Lockhart, czyli budżetową wersję Xboksa Series X, która najprawdopodobniej będzie pozbawiona czytnika płyt (znów via Game Rant).

  1. Oficjalna strona firmy Microsoft
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach