Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2020, 18:40

autor: Ender

Pokaz PS5 przesunięty na 11 czerwca [Aktualizacja]

Odwołany w ubiegłym tygodniu pokaz konsoli PlayStation 5 został przesunięty na 11 czerwca. Podczas zaplanowanej przez Sony prezentacji powinniśmy zobaczyć nową konsolę oraz przeznaczone na nią gry, w tym najpewniej wcześniej niewidziane ekskluzywne tytuły.

Pokaz PS5 przesunięty na 11 czerwca [Aktualizacja] - ilustracja #1

Aktualizacja: Sony potwierdziło datę imprezy na swoich kanałach społecznościowych, w tym na Twitterze oraz na blogu PlayStation. Pokaz trwać będzie nieco ponad godzinę.

Jak wiemy, długo wyczekiwana prezentacja PlayStation 5, która była zaplanowana na 4 czerwca została w ubiegłym tygodniu odroczona przez Sony na bliżej nieokreślony czas z powodu wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. Jak się okazało firma nie będzie jednak zwlekać zbyt długo z pokazem. Według najnowszej zapowiedzi zostanie on zorganizowany w czwartek, o godzinie 22.00 czasu polskiego. Informacja na ten temat pojawiła się w klipach promocyjnych wyświetlanych na Twitchu, którymi dzielą się użytkownicy sieci społecznościowych. W chwili pisania newsa nowy termin imprezy nie został jeszcze potwierdzony oficjalnie przez Sony.

Podczas wydarzenia transmitowanego na oficjalnej stronie PlayStation oraz w serwisach, takich jak YouTube czy Twitch, gracze najprawdopodobniej zobaczą po raz pierwszy wygląd PS5, a także poznają tytuły gier, które zmierzają na nową platformę. Wiele osób liczy również na niespodziewane zapowiedzi ekskluzywnych produkcji wewnętrznych studiów deweloperskich Sony.

  1. Oficjalna strona internetowa konsoli PlayStation 5
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Sony