Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 czerwca 2020, 13:37

autor: Karol Laska

Spider-Man: Into the Spider-Verse 2 - produkcja ruszyła

Po przerwie spowodowanej pandemią wielu twórców może wziąć się z powrotem do pracy na planie. Kolejnym projektem, który wszedł w fazę produkcji, jest Spider-Man: Into the Spider-Verse 2 – sequel oscarowej animacji z 2018 roku.

Spider-Man: Into the Spider-Verse 2 - produkcja ruszyła - ilustracja #1
Spider Man: Uniwersum powraca w postaci bezpośredniej kontynuacji.

Spider-Man Uniwersum nieoczekiwanie podbił serca odbiorców na całym globie. Podczas gdy Venom podzielił widzów i krytyków, nowa historia o Człowieku-pająku zachwyciła świeżością i odwagą artystyczną. Sony nie tylko zarobiło na swoim tytule, ale i otrzymało wiele prestiżowych nagród, w tym Oscara za najlepszy długometrażowy film animowany. Kontynuacja wydawała się więc rzeczą naturalną.

Studio pod koniec 2018 roku zapowiedziało zarówno drugą część dzieła, jak i spin-off traktujący między innymi o postaciach Spider-Gwen i Silk. Wczoraj, po miesiącach względnej ciszy, twórcy oficjalnie ogłosili start prac produkcyjnych nad właściwym sequelem. Pierwszym dniem na planie pochwalił się główny animator, Nick Kondo:

Historia ma skupić się na rozwijającym się związku Milesa Moralesa z Gwen Stacy. W grę znów wejdą alternatywne wymiary, a na ekran powrócą znane z oryginału postacie takie jak Spider-Ham, Spider-Man Noir czy starszy Peter Parker. Poza nimi należy nastawiać się na całą masę nowości i jeszcze więcej komiksowych nawiązań.

Za kamerą stanie Joaquim Dos Santos, współpracujący wcześniej przy takich serialach animowanych jak Awatar: Legenda Aanga czy Legenda Korry. Scenariusz napisze Dave Callaham, o którego talencie będziemy mogli się przekonać przy okazji nadciągającej Wonder Woman 1984. Amerykańska premiera Spider Man: Into the Spider-Verse 2 zaplanowana jest na 8 kwietnia 2022 roku.