Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 listopada 2019, 08:45

autor: Serek

Spiderman Uniwersum otrzyma kontynuację. Znamy datę premiery

Świetna wiadomość dla fanów Człowieka-Pająka. Twórcy ogłosili, że Spider-Man Uniwersum lub, jak kto woli, Spider-Man: Into The Spider-Verse otrzyma kontynuację. Sequel ukaże się w 2022 roku.

Gotowi na kontynuację przygód Milesa? - Spider-Man Uniwersum otrzyma kontynuację. Znamy datę premiery - wiadomość - 2019-11-02
Gotowi na kontynuację przygód Milesa?

Jedną z najciekawszych (a moim skromnym zdaniem najlepszą) superbohaterskich premier zeszłego roku był Spider-Man Uniwersum (ang. Spider-Man: Into The Spider-Verse). Tym bardziej cieszy mnie, że film Boba Persichettiego, Petera Ramseya oraz Rodneya Rothmana doczeka się kontynuacji. Owszem, trochę sobie na nią poczekamy, ale to i tak świetna wiadomość. Konto twórców na Twitterze ćwierka, że sequel trafi do kin 8 kwietnia 2022 roku. Informację potwierdza również oficjalna strona Marvela.

Przypomnijmy, że pierwsza odsłona, opowiadająca historię Milesa Moralesa oraz jego pajęczych kolegów z innych wymiarów, zgarnęła nagrodę za najlepszy pełnometrażowy film animowany podczas gali Oscarów w 2019 roku. To prawdziwe wyróżnienie, bo żaden film o Człowieku-Pająku z żywymi aktorami nie dostał nigdy nagrody Akademii. Spider-Man Uniwersum jest stawiany obok najlepszych obrazów traktujących o współczesnych herosach. Można oczywiście spierać się, który film jest lepszy (np. Batman Nolana czy animacja Sony?), ale „Pajęczak” jest zdecydowanie najbardziej wyjątkowy.

Spider-Man Uniwersum wyróżniał się przede wszystkim świetnym stylem artystycznym. Każda postać była animowana w nieco inny sposób. Liczne nawiązania do komiksów, wprowadzenie każdego z bohaterów, typowe dla postaci wątki, świetna ścieżka dźwiękowa i dorosłe problemy podane w prosty, nienachalny sposób - to wszystko sprawiało, że film idealnie nadawał się zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców. Każdy mógł z niego wynieść „coś dla siebie”. Jeśli jeszcze go nie widzieliście, macie szansę to nadrobić z pomocą platformy HBO GO, na której film wylądował w październiku. Aż kusi mnie, żeby poniżej otworzyć sekcję „domysły i ewentualne spoilery”, ale poczekam z tym do pierwszych konkretnych informacji o sequelu.

Wyczuwam świetny sequel na horyzoncie. - Spider-Man Uniwersum otrzyma kontynuację. Znamy datę premiery - wiadomość - 2019-11-02
Wyczuwam świetny sequel na horyzoncie.
  1. Oficjalna strona internetowa Marvela