Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2011, 10:35

Microsoft na CES - 8 mln sprzedanych Kinectów, 50 mln Xboksów 360

Podczas odbywającej się właśnie imprezy CES Microsoft zorganizował własną konferencję, na której nie mogło zabraknąć chwalenia się sukcesami działu konsolowego, jak również informacji o przyszłych planach firmy.

Podczas odbywającej się właśnie imprezy CES Microsoft zorganizował własną konferencję, na której nie mogło zabraknąć chwalenia się sukcesami działu konsolowego, jak również informacji o przyszłych planach firmy.

Microsoft na CES - 8 mln sprzedanych Kinectów, 50 mln Xboksów 360 - ilustracja #1

Przede wszystkim ujawniono, że do sklepów powędrowało już ponad 50 mln konsol Xbox 360. Poinformowano ponadto, że już 30 milionów ludzi ma konta na usłudze Xbox Live (liczba ta zawiera zarówno konta typu Gold, jak i Silver). Warto podkreślić, że od listopada 2010 roku przybyło 5 mln nowych użytkowników XBL. Co więcej, Steve Ballmer (prezes Microsoftu) pochwalił się zebranym dziennikarzom, że na świecie sprzedano już 8 milionów kontrolerów Kinect. Jest to olbrzymi sukces, ponieważ nawet optymistyczne prognozy zakładały, że uda się osiągnąć do teraz poziom 4-5 mln egzemplarzy.

Na konferencji nie mogło również zabraknąć informacji o przyszłych planach korporacji. Zgodnie z przewidywaniami ujawniono Avatar Kinect, czyli aktualizację, która pozwoli na kontrolowanie avatarów Xbox Live za pomocą Kinecta. Całość oparta ma być nie tylko na rozpoznawaniu gestów, ale również wyrazów twarzy użytkowników. Wszystko to okaże się przydatne zwłaszcza podczas prowadzonych na wirtualnych planszach rozmów z przyjaciółmi, w trakcie których avatary będą odtwarzały nasze ruchy i mimikę. Avatar Kinect pojawi się wiosną tego roku jako darmowa aktualizacja dla wszystkich posiadaczy konta Xbox Live Gold. Jak to wszystko ma wyglądać w akcji możecie się przekonać oglądając poniższy filmik.

Ponadto, wspomniano o przeznaczonej na telefony korzystające z systemu Windows Phone 7 grze Fable Coin Golf, choć nie ujawniono niestety na czym dokładnie będzie ona polegać. Wiadomo jedynie, że monety, które w niej zarobimy (zapewne grając w golfa) zasilą sakiewkę naszej postaci w Fable 3. To nie jedyne atrakcje, które planuje Microsoft. Okazało się bowiem, że telefony wspomnianego typu dostaną również własną wersję usługi Game Room, czyli wirtualnego salonu gier pozwalającego bawić się starszymi produkcjami.