Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2012, 13:48

autor: sathorn

Metro: Last Light opóźnione, a sytuacja finansowa THQ wygląda źle

Metro: Last Light pojawi się na sklepowych półkach później niż zakładaliśmy. Przeniesienie daty premiery podobno nie ma nic wspólnego z kiepskimi wynikami finansowymi THQ, które są, delikatnie mówiąc, niezadowalające.

Firma THQ popadła w spore kłopoty. Wczoraj wydało się, że wydawca gruntownie się restrukturyzuje, czytaj – zwalnia pracowników i obniża pensje. Opublikowany dzisiaj raport dotyczący wyników finansowych obrazuje problemy, z jakimi boryka się THQ.

Metro: Last Light opóźnione, a sytuacja finansowa THQ wygląda źle - ilustracja #1

Ostatnie trzy miesiące 2011 roku były dla wydawcy niewiele gorsze niż w analogicznym okresie 2010 roku. Firma wypracowała 305,4 miliona dolarów dochodu, czyli o 9,2 miliona mniej. THQ wydawało jednak znacznie więcej na rozwój i odprawy dla pracowników, co zaowocowało stratą wynoszącą 55,9 miliona dolarów, prawie cztery razy większą niż rok temu. Straty netto od początku 2012 roku fiskalnego (od 1 kwietnia do 31 grudnia 2011 roku) wyniosły aż 186,7 miliona dolarów, nieco ponad dwa razy więcej niż w 2010 roku.

W raporcie znajdziemy też informację o najbliższych planach wydawniczych firmy.

Zauważyliście pewnie, że zmieniona została data premiery Metro: Last Light. Gra miała ukazać się pierwotnie jeszcze w tym roku, jednak wydawca poinformował, że twórcy potrzebują trochę więcej czasu na doszlifowanie tej produkcji. Cieszy fakt, że THQ doszło do wniosku, iż sposobem na wyjście z dołka jest stawianie na jakość wydawanych tytułów.

Metro: Last Light opóźnione, a sytuacja finansowa THQ wygląda źle - ilustracja #2

Firma poinformowała także o planach na 2014 rok fiskalny, czyli bardzo dalekosiężnych. Wymienione niżej gry pojawią się na rynku najwcześniej w kwietniu 2013 roku. Aktualnie trwają prace nad:

  1. Warhammer 40,000: Dark Millennium Online – Vigil Games i Relic Entertainment
  2. inSANE – Volition
  3. Homefront 2 – Crytek
  4. Tytuł tworzony przez Patrice’a Desilets – THQ Montreal
  5. Tytuł nieznany – Turtle Rock Studio

Miejmy nadzieję, że THQ wyjdzie z problemów finansowych. Firma posiada prawa do wielu ciekawych marek i pracuje obecnie nad interesującymi projektami. Niedobrze by było, gdyby to wszystko się zmarnowało.