Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 lutego 2012, 09:46

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Cięcia w THQ. Firma zwalnia pracowników i obniża pensje

W sieci pojawiły się kolejne mało optymistyczne informacje dotyczące wydawcy gier, firmy THQ. Okazało się, że amerykańska korporacja zamierza zwolnić 240 pracowników i obciąć pensję prezesa.

Wczoraj informowaliśmy Was o niezbyt dobrej kondycji korporacji THQ. Mowa była o tym, że cena akcji amerykańskiej firmy spadła poniżej poziomu jednego dolara. Dzisiaj natomiast pojawiło się potwierdzenie plotek mówiących o masowych zwolnieniach. Dowiedzieliśmy się też o innych cięciach, które dotkną zachodniego wydawcę.

W oficjalnym dokumencie firma THQ poinformowała, że zamierza zwolnić 240 pracowników w siedzibach na całym świecie. W głównej mierze będą to osoby odpowiedzialne za sprzedaż oraz personel administracyjny. Oznacza to, że studia deweloperskie znajdujące się pod skrzydłami THQ raczej unikną cięć. Według zapowiedzi, większość zwolnień dojdzie do skutku przed 31 marca bieżącego roku. Pozostała transza cięć ma się odbyć przed końcem września.

Cięcia w THQ. Firma zwalnia pracowników i obniża pensje - ilustracja #1

Zaciskanie pasa nie wiąże się wyłącznie ze zwalnianiem pracowników. Dowiedzieliśmy się, że Brian Farrell, prezes THQ, otrzyma w 2012 roku o połowę mniejszą pensję zasadniczą. Tym samym, Farrell zamiast zarobić 718 500 dolarów, otrzyma „jedynie” 359 250 dolarów w okresie od 13 lutego 2012 do 13 lutego 2013 roku. Firma THQ przewiduje, że koszty restrukturyzacji powinny zamknąć się w kwocie 11 milionów dolarów.

Powyższe cięcia i zwolnienia są zapewne powiązane z niedawnymi informacjami, które udostępnili przedstawiciele firmy THQ. W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o tym, że amerykański wydawca rezygnuje z produkcji tworzonych dla dzieci i skupia się na promowaniu najbardziej rozpoznawalnych marek.

Zarząd THQ z pewnością ma nadzieję, że zarówno restrukturyzacja, jak i cięcia pozwolą poprawić sytuację rynkową firmy. Jeśli niska cena akcji utrzyma się do 23 lipca na dotychczasowym poziomie (poniżej 1 dolara), rynek NASDAQ będzie miał prawo usunąć koncern z giełdy. Takiego rozwiązania z pewnością nie chcieliby szefowie amerykańskiej firmy.