Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2012, 19:21

autor: Olek

Mass Effect Trilogy – trylogia w całości także na PlayStation 3

Firma BioWare ogłosiła 7 listopada jako N7 Day, czyli święto marki Mass Effect. Z tej okazji do sklepów trafi Mass Effect Trilogy. Kompilacja trzech części przygód komandora Sheparda początkowo dostępna będzie wyłącznie w wersjach na komputery PC i konsolę Xbox 360. W późniejszym terminie pojawi się jednak także na PlayStation 3.

W listopadzie minie 5 lat od premiery gry Mass Effect. Deweloperzy z firmy BioWare uznali, że taką rocznicę trzeba hucznie uczcić. Zapowiedziany na 7 listopada N7 Day ma być świętem fanów serii. Planowane są więc rozmaite wydarzenia w grze, Internecie i „realu”. Bez wątpienia największym wydarzeniem będzie jednak premiera Mass Effect Trilogy.

Mass Effect Trilogy – trylogia w całości także na PlayStation 3 - ilustracja #1
Mass Effect Trilogy doczeka się eleganckiego wydania.

Pakiet trzech części przygód komandora Sheparda trafi do sprzedaży 6 listopada i na rynku amerykańskim kosztować ma 59,99 dolarów. Dotyczy to jednak tylko wersji PC oraz Xbox 360. Posiadacze PlayStation 3 muszą wykazać się nieco większą cierpliwością. Wszystko przez to, że BioWare pracuje jeszcze nad konwersją pierwszej części sagi Mass Effect na tę platformę sprzętową. Dobra wiadomość jest taka, że gracze nie będą musieli kupować całej trylogii, by uzupełnić kolekcję. Gra pojawi się także jako samodzielne wydawnictwo. Można będzie kupić ją w dystrybucji cyfrowej poprzez PlayStation Network lub w tradycyjnych sklepach.

Niestety, na razie nie znamy szczegółów dotyczących przebiegu N7 Day. W notce prasowej od BioWare wyczytać można jedynie, że harmonogram imprez ujawniony zostanie niebawem. Liczymy więc, że deweloperzy oraz wydawca – koncern Electronic Arts nie zapomną także o fanach z Polski.

Seria Mass Effect zadebiutowała 20 listopada 2007 roku w wersji na konsolę Xbox 360. W maju 2008 roku komandor Shepard zawitał na komputery PC. Druga część sagi pojawiła się w styczniu 2010 roku równocześnie na obu platformach. Za to posiadacze konsoli PlayStation 3 musieli czekać na Mass Effect 2 dwanaście miesięcy dłużej. Na dodatek wydarzenia z „jedynki” poznali jedynie w formie interaktywnego komiksu.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Mass Effect
  2. Strona internetowa firmy BioWare