Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2022, 22:05

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Fabułę gry Marvel's Wolverine reżyseruje scenarzysta Spec Ops: The Line

Walt Williams poinformował, że awansował na stanowisko reżysera narracyjnego gry Marvel's Wolverine od Insomniac Games. W przeszłości napisał on historię m.in. do kultowego Spec Ops: The Line.

We wrześniu zeszłego roku zapowiedziano ekskluzywną dla konsoli PlayStation 5 grę Marvel's Wolverine, za którą odpowiada studio Insomniac Games (twórcy m.in. Marvel's Spider-Man). Choć wciąż nie znamy daty premiery, właśnie dowiedzieliśmy się, kto zasiadł na stołku reżysera narracyjnego projektu, otrzymawszy awans ze stanowiska głównego scenarzysty (dzięki, PlayStation LifeStyle).

Witamy w Dubaju

Jest nim nie kto inny jak sam Walt Williams. W przeszłości pracował on także przy Star Wars: Battlefront II, BioShocku 2 i niesprawiedliwie zapomnianym The Darkness II.

Jednak jego największym osiągnięciem jest bezsprzecznie gra Spec Ops: The Line, do której wraz z Richardem Pearseyem napisał scenariusz inspirowany literackim Jądrem ciemności. Choć na premierę zebrała umiarkowanie pozytywne recenzje, dzisiaj uważana jest za ponadczasową klasykę i ma oddane grono fanów – ze względu na fabułę i narrację właśnie.

Dorosły ton i Spider-Man

Czego jeszcze mogliśmy dowiedzieć się o Marvel’s Wolverine od września? Tweet Mike’a Yosha – głównego animatora gry – z zeszłego miesiąca zwiastuje, że sesje motion capture do owej produkcji mogły już wystartować.

Jeszcze wcześniej deweloperzy zapowiadali, iż tytuł ten opowie historię przeznaczoną dla dorosłych odbiorców – i angaż Walta Williamsa dobrze koresponduje z ową deklaracją. Na koniec przypomnijmy, że Insomniac Games pracuje obecnie także nad grą Marvel's Spider-Man 2.

  1. To nie polityka jest problemem w grach, tylko jej brak
  2. Insomniac Games – strona oficjalna