Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 maja 2015, 14:38

autor: Góral

Marvel Future Fight - w nowej mobilnej perełce ratujemy świat

W kolejnej mobilnej perełce przyglądamy się RPG akcji Marvel Future Fight, czyli produkcji towarzyszącej kinowemu hitowi Avengers: Czas Ultrona.

W związku z niedawną premierą filmu Avengers: Czas Ultrona na rynku gier dedykowanych urządzeniom mobilnym ukazała się nowa produkcja koreańskiej firmy Netmarble Games. Mowa o Marvel Future Fight – RPG akcji, w którym wcielamy się w najsłynniejsze postacie z uniwersum Marvela.

Historia opowiedziana w grze skupia się na próbie, a jakże, ocalenia świata. Nick Fury, głównodowodzący organizacją S.H.I.E.L.D., wysłał z przyszłości komunikat, w którym ostrzegł herosów w teraźniejszości, że wiele wymiarów wieloświata zderzy się ze sobą, doprowadzając do tragedii. Naszym zadaniem jest oczywiście nie dopuścić do zagłady. Warto wspomnieć, że za scenariusz odpowiada Peter David – znany autor komiksów, współtworzący takie tytuły jak The Incredible Hulk, Aquaman i Young Justice.

Podczas przygody werbujemy kolejnych bohaterów (łącznie do dyspozycji graczy oddano 36 postaci, w tym Hulka, Kapitana Amerykę, Spider-Mana czy też Strażników Galaktyki), rozwijamy ich umiejętności oraz oczywiście walczymy. Każdy z herosów posiada własne umiejętności, więc odpowiednio dobrana drużyna, składająca się z maksymalnie trzech postaci, jest jednym z kluczy do sukcesu. Oprócz single playera, twórcy zatroszczyli się także o multiplayer, w którym walczymy z żywym przeciwnikiem i jego drużyną.

Starcia są zręcznościowe i rozgrywają się w czasie rzeczywistym. Sterowanie jest jednak nieszczególnie skomplikowane, więc bez większych problemów można zapanować nad tym, co dzieje się na polu walki. Całości dopełnia bardzo dobra oprawa graficzna oraz… mikopłatności.

Nie wspomnieliśmy bowiem jeszcze, że Marvel Future Fight to gra free-to-play, w której zastosowano standardowe mechanizmy „darmowych”, mobilnych tytułów. Mamy więc rozmaite waluty, pozwalające na zakup różnych bonusów, nie brakuje systemu energii, po wyczerpaniu której trzeba trochę poczekać, by ponownie wkroczyć do walki itd. Mimo wszystko można się bawić bez uiszczania opłat, więc warto sprawdzić nową przygodę Avengersów i reszty superbohaterów.