Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2018, 09:30

autor: Adrian Werner

Man of Medan - pierwszy gameplay z nowego horroru autorów Until Dawn

Do sieci trafił pierwszy zapis rozgrywki z Man of Medan, czyli nowego horroru autorów Until Dawn. Gameplay trwa dziewięć minut i stanowi pierwszą okazję, aby zobaczyć ten projekt w akcji.

Na Man of Medan poczekamy do przyszłego roku. - Man of Medan - pierwszy gameplay z nowego horroru autorów Until Dawn - wiadomość - 2018-08-23
Na Man of Medan poczekamy do przyszłego roku.
MAN OF MEDAN W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Supermassive Games
  2. Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PS4, PC, XONE
  5. Data premiery: 2019 r.

Jednym z najciekawszych nowych projektów ujawnionych podczas targów gamescom okazała się gra Man of Medan, czyli przygodówkowy horror autorstwa znanego z Until Dawn oraz Hidden Agenda studia Supermassive Games. Przedwczoraj udostępniono zwiastun tej produkcji, natomiast teraz, dzięki serwisowi IGN, otrzymaliśmy pierwszy zapis rozgrywki.

Materiał trwa dziewięć minut i daje niezłe pojęcie o tym, co zaoferuje ten tytuł. Przypomnijmy, że Man of Medan opowie o grupie przyjaciół, którzy postanowią zbadać plotki o zatopionym wraku samolotu z II wojny światowej. Pokazany fragment nie pochodzi z samego początku historii, więc zawiera lekkie spoilery.

Demo pokazuje, że gra podąży ścieżką przetartą przez najpopularniejszą produkcję zespołu, czyli Until Dawn. Dostaniemy więc zrealizowaną w filmowym stylu przygodówkę grozy, w której zabawa sprowadzi się głównie do eksploracji otoczenia i podejmowania decyzji, a rozgrywkę uatrakcyjnią okazjonalne wyzwania zręcznościowe.

Pokazany fragment jest klimatyczny, a fabuła zapowiada się intrygująco, więc fani studia mają na co czekać. Autorzy obiecują, że gra będzie bardzo nieliniowa, a nasze wybory wpłyną na przebieg całej historii, w tym na to, kto zginie, a kto ocaleje. Dzięki temu produkcję będzie można przechodzić wielokrotnie, za każdym razem otrzymując alternatywną wersję opowieści.

Przypomnijmy, że premiera Man of Medan nastąpi w przyszłym roku. Gra zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Będzie to pierwsza produkcja zespołu Supermassive Games, która ukaże się nie tylko na konsole firmy Sony.

Gra ma zapoczątkować cykl horrorów tego studia, zatytułowany The Dark Pictures Anthology. Plan zakłada, że każdy projekt wchodzący w jego skład będzie odrębną produkcją, z nowymi bohaterami i historią.

  1. Oficjalna strona gry